Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jarosław Zieliński: mandaty mają być bardziej racjonalne

Jarosław Zieliński zapewnia, że karanie mandatami będzie bardziej racjonalne. Tak wiceszef MSWiA skomentował prace toczące się nad zmianami w taryfikatorze mandatów. Nowy ma obowiązywać od stycznia 2017 r., teraz odbywają się w tej sprawie uzgodnienia międzyresortowe.

Wiceminister Zieliński podkreślił, że nie chodzi o zwiększenie wysokości mandatów, czemu jest przeciwny, ale o poprawę skuteczności ich działania. - To nie jest projekt rozporządzenia represyjnego. Ono będzie raczej racjonalizowało pewne obszary. Nie jest jego założeniem, żeby kary były większe - powiedział.

Jarosław Zieliński przypomniał, że w poprzedniej kadencji Sejmu występował przeciwko podnoszeniu wysokości mandatów. Wiceszef MSWiA przyznał, że obecnie były pomysły, aby zwiększyć liczbę punktów karnych za poszczególne wykroczenia, ale on się temu sprzeciwił. Tłumaczył jednak, że według nowych założeń część punktów karnych za mniej groźne wykroczenia nie będą się łączyć, ale będą liczone osobno.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę