Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zmasowana akcja przeciwko kłusownikom

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Blisko 130 osób – policjantów, przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego, Państwowej Straży Rybackiej, strażnicy Biebrzańskiego, Narwiańskiego i Wigierskiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwa Stawiski wzięło udział w wielkiej obławie na kłusowników nielegalnie łowiących ryby w rzekach i na jeziorach regionu. Akcja prowadzona była przez cały weekend. Patrole funkcjonariuszy poruszały się łodziami, samochodami, kładami i rowerami.

Jak podaje policja celem przedsięwzięcia było w szczególności kontrolowanie przestrzegania porządku i bezpieczeństwa przez łowiących ryby z jednostek pływających i  na brzegu, w tym posiadania zezwoleń i innych dokumentów uprawniających do amatorskiego połowu ryb. Dodatkowo, realizacja tej  akcji wiązała się także ze sprawdzaniem przestrzegania przepisów w przedmiotowym zakresie oraz kontrolą pojazdów poruszających się w rejonie prowadzonych działań pod kątem ujawniania przedmiotów służących do popełniania przestępstw lub pochodzących z przestępstwa. 
- W trakcie całej akcji policjanci wylegitymowali 294 osoby, skontrolowali 86 pojazdów oraz 41 jednostek pływających, 70 osób poddano badaniom stanu trzeźwości - informuje Komenda Wojewódzkia Policji w Białymstoku.
A jakie są efekty wielkiej akcji przeciwko kłusownikom?
Policja podaje, że ujawniono 30 wykroczeń, w tym z ustawy o rybactwie śródlądowym oraz ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Poza tym funkcjonariusze zabezpieczyli sieci typu „drygawica” o dł. ok. 20 m, żaki oraz zatrzymali trzech sprawców prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości.

Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok
Foto: fot. KWP Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę