Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Ile zarabiają w nowych władzach MPWiK?

Główne zdjęcie
Zbigniew Sasinowski i Mariusz Konopka - członkowie zarządu MPWiK Łomża.

W czerwcu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał nową Radę Nadzorczą Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, a w lipcu ta odwołała dotychczasowych prezesa i wiceprezesa zarządu spółki i powołała nowych członków zarządu. Ile zarabiają członkowie nowych władz miejskiej spółki? - Mniej niż poprzednicy - odpowiada ratusz.

Określenie zasad wynagradzania zarówno członków zarządu jak i Rady Nadzorczej MPWiK należy do wyłącznej kompetencji zgromadzenia wspólników, które jednoosobowo realizuje prezydent Łomży. Te kwestie zostały uregulowane już w akcie założycielski MPWiK z 1995 roku.
- W chwili obecnej zarząd spółki MPWiK Sp. z o.o. (Mariusz Konopka i Zbigniew Sasinowski – dop. red.) otrzymuje wynagrodzenie w wysokości po 8000 zł brutto - podaje Łukasz Czech z ratusza zaznaczając, że jest to wynagrodzenie niższe od wynagrodzenia poprzedniego zarządu.
Wynagrodzenie członków Rady Nadzorczej spółki uzależnione jest od sprawowanej w niej funkcji. Najwięcej miesięcznie otrzymuje przewodniczący rady - 1700 zł. Wiceprzewodniczący oraz sekretarz RN mają po 1200 zł miesięcznie, a pozostali członkowie po 800 zł. W sumie w Radzie Nadzorczej MPWiK zasiada 6 osób, a wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę