Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Most zamknięty prawie do Bożego Narodzenia

Do 20 grudnia zamknięty ma być most na Łomżyce w Konarzycach. Przeprawę zamknięto w związku z rozpoczęciem remontu drogi Konarzyce – Łochtynowo, w ramach której przebudowany będzie także ten most. Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych prace drogowe w piątek rozpoczęła firma BIK – PROJEKT z Łomży. Do zakończenia prac mieszkańcy domów za Łomżyczką do swoich posesji będą mogli dojeżdżać tylko od strony Łochtynowa.

Remont mostu na Łomżyczce i budowa dziś gruntowej ulicy Młynarskiej w Konarzycach, która jest częścią drogi powiatowej, jest możliwa dzięki pozyskaniu blisko półtorej miliona złotych rządowej dotacji z tzw. rezerwy mostowej. Cała inwestycja warta jest ok. 3 mln zł (pozostałe 1,5 mln zł wspólnie sfinansują powiat łomżyński i gmina Łomża) i poza przebudową mostu obejmuje także budowę około 1200 metrów ulic. W terenie zabudowanym powstaną obustronne chodniki z kostki, a na całej długości jezdnia bitumiczna.

Prace budowlane mają zostać ukończone do 20 grudnia. Wówczas też do ruchu ponownie zostanie otwarty most przez Łomżyczkę. Inwestycja, poza komfortowym dojazdem do osiedla domów, ma także zapewnić możliwość objazdu, gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia na wjeździe do Łomży drogą wojewódzką Łomża – Ostrów Mazowiecka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę