sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Most zamknięty prawie do Bożego Narodzenia

Do 20 grudnia zamknięty ma być most na Łomżyce w Konarzycach. Przeprawę zamknięto w związku z rozpoczęciem remontu drogi Konarzyce – Łochtynowo, w ramach której przebudowany będzie także ten most. Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych prace drogowe w piątek rozpoczęła firma BIK – PROJEKT z Łomży. Do zakończenia prac mieszkańcy domów za Łomżyczką do swoich posesji będą mogli dojeżdżać tylko od strony Łochtynowa.

Remont mostu na Łomżyczce i budowa dziś gruntowej ulicy Młynarskiej w Konarzycach, która jest częścią drogi powiatowej, jest możliwa dzięki pozyskaniu blisko półtorej miliona złotych rządowej dotacji z tzw. rezerwy mostowej. Cała inwestycja warta jest ok. 3 mln zł (pozostałe 1,5 mln zł wspólnie sfinansują powiat łomżyński i gmina Łomża) i poza przebudową mostu obejmuje także budowę około 1200 metrów ulic. W terenie zabudowanym powstaną obustronne chodniki z kostki, a na całej długości jezdnia bitumiczna.

Prace budowlane mają zostać ukończone do 20 grudnia. Wówczas też do ruchu ponownie zostanie otwarty most przez Łomżyczkę. Inwestycja, poza komfortowym dojazdem do osiedla domów, ma także zapewnić możliwość objazdu, gdyby doszło do jakiegoś zdarzenia na wjeździe do Łomży drogą wojewódzką Łomża – Ostrów Mazowiecka.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0