Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Likwidacja miejsc niebezpiecznych w Grajewie

Główne zdjęcie
Grajewo dk 65, Google Street View

Ponad 4 mln zł będzie kosztowała modernizacja ulic Wojska Polskiego i Ełckiej w Grajewie. Obejmuje ona m.in. budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę kablowych linii energetycznych, remont nawierzchni i remont chodników, oraz zmianę organizację ruchu. Obie ulice są częścią prowadzącej przez miasto drogi krajowej nr 65, a prace będą finansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych w Białymstoku w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych będącego częścią Programu Budowy Dróg Krajowych.

Zgodnie z ogłoszeniem białostockiego oddziału GDDKiA zadanie podzielono na dwie części.  Jeszcze w tym roku ma być wykonana budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa kablowych linii energetycznych oraz przebudowa urządzeń teletechnicznych. W przyszłym roku byłby remont nawierzchni bitumicznych, remont chodników, wprowadzenie nowej organizacja ruchu z uwzględnieniem elementów BRD. O zlecenie na wykonanie tych prac starają się trzy pomioty. 
Najtańsza oferta wynosi niespełna 4,1 mln zł. Złożyła ją firma STRABAG z Pruszkowa. Kolejne dwie pochodzą od konsorcjum grajewskich firm ,,UNIDROG” i ,,UNIROL” (cena – 4,34 mln zł) oraz łomżyńskiego oddziału UNIBEP (4,4 mln zł). 
Wszystkie firmy zadeklarowały, że są w stanie wykonać wszystkie prace do końca października 2017 roku. GDDKiA, która teraz oceni złożone oferty i w ciągu miesiąca powinna wybrać wykonawcę szacowała, że prace w Grajewie pochłoną ponad 7,5 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę