Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Przedostatni dzień pielgrzymki na Jasną Górę

Główne zdjęcie
fot. 32. PPŁ na Jasną Górę

Pątnicy idący w 32. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę zbliżają się do celu swej podróży. Po pokonaniu wczoraj blisko 35 km od jasnogórskiego klasztoru z Cudownym Obrazem Matki Bożej Królowej Polski dzieli ich około 50 km. Z dnia na dzień pielgrzymów jest coraz więcej. W grupie żółto-brązowej, która 1. sierpnia wyszła z Łomży jest teraz 176 pątników, a w całej pielgrzymce idzie już 621 osób.

- Pogoda nie była rewelacyjna, dokuczało nam zimno i przelotne opady deszczu. Jednak mimo to na moment pojawiło się słońce – relacjonuje siostra Ola z grupy medialnej PPŁ. - Pod koniec dnia przekroczyliśmy granicę kolejnego województwa – świętokrzyskiego. Mszę Świętą przeżyliśmy w Kluczewsku.
Tam także odbyło się losowanie kolejności, w jakiej poszczególne grupy będą wchodziły na Jasną Górę. Jako pierwsza wejdzie grupa ostrołęcka (czerwono-zielona), następnie łomżyńska (żółto-brązowa), za nią będą szli pielgrzymi z Ostrowi Mazowieckiej (srebrna), Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego (niebieska) a na końcu z Wyszkowa (fioletowa).

Dziś przedostatni dzień  pielgrzymowania. Pątnicy pieszo pokonać muszą ok. 32 km, by przed wieczorem dojść do miejscowości Żuwar. Skąd jutro wyruszą do Częstochowy.

na podstrawie: www.pielgrzymka.lomza.pl

Foto: fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
Foto: fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
Foto: fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
Foto: fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
Foto: fot. 32. PPŁ na Jasną Górę
Foto: fot. 32. PPŁ na Jasną Górę

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę