poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Remont ulicy Zawadzkiej - utrudnienia dla kierowców

Od środy kierowcy nie mogą wjechać z Ronda Solidarności w ul. Zawadzką prowadzącą w kierunku kościoła Krzyża Świętego. Rozpoczyna się przebudowa fragment tej ulicy aż do skrzyżowania z ul. Przykoszarową. Dotąd jednojezdniowa ulica, tak jak cała reszta Zawadzkiej, ma być drogą dwujezdniową. Prace mają potrwać do połowy czerwca przyszłego roku, ale będą prowadzone etapowo. Na pierwszy rzut poszedł odcinek pomiędzy Rondem Solidarności, a skrzyżowaniem z ulicami Niemcewicza i Łagody, ale bez tego skrzyżowania. Około 8.30 zamknięto na nim ruch, ale przynajmniej na razie zachowując możliwość wyjazdu ze sklepu Kaufland.

Dobudowanie fragmentu   dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej ma kosztowa blisko 3,5 mln zł. Prace prowadzić będzie łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego, który wygrał miejski przetarg. Pod rozbudową ulicy Zawadzkiej skrywa się budowa dwujezdniowej ulicy na długości ok. 430 metrów wraz z przebudową wlotów ulic: J. Niemcewicza, Por. Łagody, Sybiraków, Przykoszarowej, oraz przebudową i budową chodników i ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych. Przy okazji przebudowane mają być wszelkie sieci instalacyjne oraz umocnione skarpy.

W związku z pracami Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji już wprowadziło zmiany kursowania trzech linii eMPeKów. Od środy (10 sierpnia 2016 roku) autobusy linii nr 3, 5 i 9, które dotąd jeździły tym odcinkiem ulicy Zawadzkiej, kursują objazdem przez ulice Niemcewicza i Małachowskiego. Bliższych informacji na temat odjazdów z poszczególnych przystanków udziela – przez całą dobę - dyspozytor MPK dyżurujący pod numerem telefonu 216 03 35.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0