Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

7 ognisko ASF w województwie podlaskim

Trzecie, w ciągu tygodnia, ognisko ASF u trzody chlewnej wykryto w województwie podlaskim, tym razem koło Choroszczy. Wykryto je we wsi Izbiszcze, w gospodarstwie liczącym 20 prosiąt. Wszystkie zwierzęta zostały już uśpione i zutylizowane.

W ciągu najbliższych dni służby weterynaryjne w uzgodnieniu z wojewodą podlaskim wyznaczą okręgi zapowietrzenia i zagrożenia.(...)

3 ogniska ASF w ciągu tygodnia

W ciągu tygodnia w Podlaskiem wykryto już trzy ogniska ASF: w miejscowości Rębiszewo Studzianki w gminie Wysokie Mazowieckie, potem w gminie Mielnik, a teraz w gminie Choroszcz. Wszystkie te trzy przypadki wystąpiły w dużej odległości od siebie - sięgającej od ponad 50u do 115 kilometrów.

Pierwszy przypadek afrykańskiego pomoru świń wykryto w lutym 2014 roku. Od tego czasu inspekcja weterynaryjna odnotowała siedem ognisk tej choroby u trzody chlewnej (z czego cztery już w tym roku) oraz ponad sto przypadków ASF u dzików.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę