Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Znowu matura za dwa tygodnie

- Sierpniowy egzamin maturalny w terminie poprawkowym zostanie przeprowadzony w szkołach macierzystych uczniów, czyli tych, w których maturzyści zdawali egzaminy w maju – informuje Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, która przygotowała 5 142 arkusze egzaminacyjne dla poprawkowiczów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. - Poprawkowe egzaminy pisemne zaczną się we wtorek, 23. sierpnia, o godzinie 9.

Maturzyści najpierw składali oświadczenia o chęci zdawania egzaminu poprawkowego u dyrektorów swoich szkół, z kolei dyrektorzy poinformowali o sytuacji u siebie OKE w Łomży, która przygotowywała arkusze egzaminacyjne i organizuje egzaminy. Najwięcej poprawek w obu województwach odbędzie się z matematyki: 2 757 z matematyki w nowej formule i 1 817 w starej formule, dla tych, którzy nie zdali w ubiegłym roku. Z języka polskiego do poprawki pisemnej w nowej formule przygotowano 154 arkusze egzaminacyjne, w starej – 10. Z języka angielskiego w nowej formule zamierzają poprawiać się 303 osoby, w starej – 79. W pozostałych egzaminach pisemnych z języków: francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego, białoruskiego – liczba arkuszy nie przekracza 10. - Egzamin pisemny odbywa się we wtorek, 23. sierpnia, o godz. 9., niezależnie od przedmiotu, czy to będzie matematyka, polski czy angielski – precyzuje dyrektor Gołaszewska.

Egzaminy ustne będą odbywały się w środę, czwartek i piątek, od 24 do 26. sierpnia, zgodnie z harmonogramem podanym przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego w szkole. Oznacza to, że o godzinach poprawek ustnych z polskiego czy języka obcego nowożytnego dyrektorzy będą decydowali sami i sami poinformują o tym swoich absolwentów. Na poprawkach sierpniowych obowiązuje procedura jak na maturach majowych: w sali egzaminacyjnej mogą przebywać tylko osoby uprawnione: zdający, zespól nadzorujący, dyrektor liceum, technikum bądź zespołu szkół, ewentualnie obserwatorzy z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej lub łomżyńskiej OKE.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę