Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

1050 litrów krwi na 1050-lecie chrześcijańskiej Polski

Główne zdjęcie
Krew oddaje ks. kan. Andrzej Godlewski – proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży, inicjator, organizator i propagator akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”

Na przestrzeni minionego tysiącpięćdziesięciolecia wielu męczenników, począwszy od św. Wojciecha, św. Stanisława, św. Brunona czy św. Wawrzyńca, własną krwią utrwalało na polskich ziemiach wiarę potwierdzoną przez Mieszka I chrztem przyjętym w 966 roku. Wiemy że dziś – w zasadzie – nie musimy przelewać krwi w imię wyznawanej wiary, ale... Od 9 już lat w parafii Krzyża Świętego w Łomży prowadzona jest cykliczna akcja „Oddaj krew… z Chrystusem”. - Jej założeniem jest mobilizowanie wiernych, propagowanie honorowego krwiodawstwa i pozyskiwanie oddawanej z pobudek chrześcijańskich krwi. Zrządzeniem Opatrzności – w roku 2016, gdy naród obchodzi Jubileusz 1050-lecie Chrztu Polski, realnym staje się uzyskanie 1050 litrów krwi oddanej licząc od początków parafialnej akcji - mówi Tadeusz Babiel, jeden z organizatorów parafialnej akcji oddawania krwi potrzebującym.

Logotyp akcji „Oddaj krew… z Chrystusem” parafii Krzyża Świętego w Łomży
Logotyp akcji „Oddaj krew… z Chrystusem” parafii Krzyża Świętego w Łomży

–  Może to tylko symbol, może tylko statystyka…? Myślę, że to nie przypadek. Wierzę, że ten symbol, to rodzaj zadania jakie zostało przez Opatrzność postawione przed organizatorami i uczestnikami akcji „Oddaj krew… z Chrystusem. Może to rodzaj sprawdzianu dla nas wszystkich, którzy – zapędzeni w szarej codzienności – nie zauważamy, jak wielką wartość ma dar krwi złożony na przestrzeni wieków przez tak wielu polskich męczenników i jak wielką wartość ma dziś kropla krwi ofiarowanej bezinteresownie komuś, kto – „zawieszony między życiem a śmiercią” – oczekuje Twojej, i mojej pomocy? By w Roku Miłosierdzia, w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski dopełnić tysiąca pięćdziesięciu litrów krwi, potrzeba jeszcze 162 donacji, czyli – średnio – 54. dawców w każdej z trzech zaplanowanych na ten rok edycji parafialnej akcji. Przy życzliwej odpowiedzi Ludzi Dobrych Serc – wierzę – będzie to możliwe!

W przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Wawrzyńca (10 VIII), w imieniu organizatorów akcji „Oddaj krew… z Chrystusem” zapraszam do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży, ul. Zawadzka 55 byśmy wspólnie, w niedzielę 14 sierpnia – w dniu święta św. Maksymiliana Marii Kolbe – kroplami własnej krwi potwierdzili gotowość krzewienia wiary przyjętej przez Polskę przed 1050 laty. Proszę o zaangażowanie i pomoc w promocji naszej akcji. Proszę o poinformowanie koleżanek, kolegów, znajomych. Proszę o wspólny wysiłek. Punkt poboru krwi będzie oczekiwał od godz. 8.30 do 13.00.

Już dziś zapraszam także do udziału w kolejnych edycjach akcji „Oddaj krew… z Chrystusem”, zaplanowanych na 16 października i 11 grudnia br.

Tadeusz Babiel

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę