Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Uwaga! Drogowcy wejdą na Zawadzką

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ul. Niemcewicza

Od środy kierowców i mieszkańców Łomży czekają utrudnienia w ruchu spowodowane przebudową ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do Przykoszarowej. Dotąd jednojezdniowy fragment ulicy o długości około 430 metrów, tak jak cała reszta tej ulicy stać się ma drogą dwujezdniową. Prace mają potrwać do połowy czerwca przyszłego roku, ale będą prowadzone etapowo. Na pierwszy rzut idzie odcinek pomiędzy Rondem Solidarności a skrzyżowaniem z ulicami Niemcewicza i Łagody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji już zapowiedziało od środy zmiany kursowania trzech linii eMPeKów.

Objazd autobusów komunikacji miejskiej linii nr 9 w związku z przebudową ul. Zawadzkiej.
Objazd autobusów komunikacji miejskiej linii nr 9 w związku z przebudową ul. Zawadzkiej.

Dobudowanie fragmentu   dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej ma kosztowa blisko 3,5 mln zł. Prace prowadzić będzie łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego, który wygrał miejski przetarg. Pod rozbudową ulicy Zawadzkiej skrywa się budowa dwujezdniowej ulicy na długości ok. 430 metrów wraz z przebudową wlotów ulic: J. Niemcewicza, Por. Łagody, Sybiraków, Przykoszarowej, oraz przebudową i budową chodników i ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych. Przy okazji przebudowane mają być wszelkie sieci instalacyjne oraz umocnione skarpy. 

O tym, że remont rozpocznie się lada dzień poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, które w związku z pracami i utrudnieniami w ruchu wyznaczyło trasy objazdowe dla trzech linii autobusów komunikacji miejskiej. Od środy (10 sierpnia 2016 roku) autobusy linii nr 3, 5 i 9, które dotąd jeździły tym odcinkiem ulicy Zawadzkiej, będą kursowały objazdem przez ulice Niemcewicza i Małachowskiego. Bliższych informacji na temat odjazdów z poszczególnych przystanków udziela – przez całą dobę - dyspozytor MPK dyżurujący pod numerem telefonu 216 03 35.

Z załączonych do informacji map wynika, że na początku drogowcy zamkną dla ruchu odcinek pomiędzy Rondem Solidarności a skrzyżowaniem z ulicami Niemcewicza i Łagody, ale bez tego skrzyżowania.
To skrzyżowanie zgodnie z planami miejskich urzędników w trakcie prac ma być najbardziej zmienione. Z opublikowanej wraz z ogłoszeniem dokumentacji inwestycji wynika, że po jej zrealizowaniu z obu ulic zjazd w Zawadzką ma być możliwy jedynie w prawą stronę. Kierowcy chcący przejechać np. z Łagody w Niemcewicza będą musieli pojechać w kierunku Rondo Solidarności, gdzie tuż przed nim planowana jest budowa jezdni umożliwiającej „zawrócenie”. Podobna „nawrotka” dla kierowców chcących przejechać z Niemcewicza w Łagody, planowana jest do budowy na wysokości kościoła.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę