Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mistrzowskie przeszkody Pogorzelskiego

Główne zdjęcie
Rafał Pogorzelski

Rafał Pogorzelski zawodnik LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża i uczeń Liceum Sportowego w Łomży (APLO) zdobył złoty medal w biegu na 2000 metrów z przeszkodami podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu. Podopieczny trenera Andrzeja Korytkowskiego był faworytem biegu i nie zawiódł.

Rafał Pogorzelski
Rafał Pogorzelski

- Bieg na początku był rozgrywany z dość średnią prędkością, a Rafał po przebiegnięciu 600 metrów zdecydował się na podkręcenie tempa więc zaatakował na rowie z wodą momentalnie zyskując kilka metrów przewagi – opowiada Korytkowski. - Z każdą przeszkodą nasz biegacz zyskiwał coraz większą przewagę, która na mecie wyniosła około 20 metrów. Zwycięstwo Rafała ani przez moment nie było zagrożone.  
Trener Korytkowski podkreśla, że uzyskany przez Pogorzelskiego wynik 5:55.82 jest najlepszym rezultatem jaki pobiegł junior młodszy zdobywając Mistrzostwo Polski od 2006 roku, a dokonał tego wtedy obecny olimpijczyk z Rio de Janeiro Krystian Zalewski (5:48.09). 
- Uważam, że Rafał na pewno był w stanie pobiec poniżej 5:50, ale ze względu na wietrzne warunki i dwóch bardzo groźnych rywali nie chcieliśmy ryzykować i atakować od samego startu, bo priorytetem był złoty medal – dodaje Korytkowski.

Trener chwali także pozostałych zawodników klubu, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu.
- Bardzo dobre rekordy życiowe i awanse uzyskały Weronika Kulawczyk i Małgorzata Tercjak - podaje Korytkowski. - Gosia przyjechała na Mistrzostwa z 19 wynikiem, ale po bardzo dobrym techniczne biegu awansowała na 10 lokatę. Natomiast jeszcze większy skok (z 23 lokaty) zanotowała Weronika Kulawczyk. Nasza płotkarka poprawiła w eliminacjach rekord życiowy z 67.48 na 66.92 co dało jej awans z 15 miejsca do finału B, a tam po raz drugi poprawiła „życiówkę” - 65.72 i ostatecznie zajęła 11. 
10 miejsce na 1500 m zajęła Zofia Tercjak (4:52.20), a w tym samym biegu Aleksandra Matejkowska była 19 (5:03.94). W rzucie młotem Piotr Brański zajął miejsce 17 wynikiem 43,62 m. 
Również na tych samych zawodach 9 lokatę zajął zawodnik UKS Liceum Sportowe Łomża Damian Budziszewski z wynikiem 56.40 (w elim. 59.47)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę