Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Minister Zieliński: Policjanci są patriotami

Komisarz Tomasz Haraburda, który od czerwca był pełniącym obowiązki, teraz formalnie został powołany na pierwszego zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Akt powołania wręczył mu Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA podczas uroczystości związanych z 97. rocznicą powstania Policji. Były odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe i podziękowania. - Policja zbudowała etos – etos policji i funkcjonariusza – mówi minister Zieliński podkreślając, cała ta działalność jest wyprowadzona ze słowa „służba” zarówno drugiemu człowiekowi jak i ojczyźnie. - Policjanci są patriotami – podkreślał minister.

Łomżyńskie - miejsko-powiatowe - uroczystości z okazji 97. rocznicy powstania policji rozpoczęły się w niedzielne południe mszą świętą sprawowaną w Katedrze przez biskupa Janusza Stepnowskiego. Po niej funkcjonariusze łomżyńskiej jednostki, w towarzystwie kompani reprezentacyjnej policji z Białegostoku, przeszli na Stary Rynek. Tu odbył się apel w którym uczestniczył w nim sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan insp. Daniel Kołnierowicz. W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele samorządów z miasta i całego powiatu, duchowieństwa, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta.
Przywołując wydarzenia z 24 lipca 1919 roku, gdy po 123 latach zaborów i niewoli powołano do życia Policję państwową, jako jedną ze struktur odradzającego się państwa polskiego, minister Zieliński mówił, że tak jak wówczas tak i dziś policja ma strzec jednej z wartości najwyższych jaką jest bezpieczeństwo obywateli. Minister podkreślał, że policja ma ścigać i tępić przestępców, ale ma być przyjazna wobec zwyczajnych mieszkańców.
- Ludzie muszą być z policją, muszą mieć do niej zaufania, a policja musi na to zaufanie zasłużyć – dodawał minister Jarosław Zieliński. 

Apel na Starym Rynku był również okazją do uhonorowania codziennych starań funkcjonariuszy i ich służby na rzecz bezpieczeństwa. Z tej okazji blisko 60 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. 
Podkomisarz Kamil Bartosz Murat, naczelnik wydziału kryminalnego, został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę srebrnym medalem za długoletnią służbę, a podkomisarz Andrzej Skrodzki i aspirat sztabowy Robert Ostrowski przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  brązowymi odznakami zasłużony policjant. 
Jako pierwszy z funkcjonariusz podczas niedzielnej uroczystości został uhonorowany komisarz Tomasz Haraburda. Z rąk ministra Zielińskiego odebrał powołanie na pierwszego zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. To policjant z Białegostoku, który do łomżyńskiej jednostki trafił na początku czerwca. Wówczas został pełniącym obowiązki pierwszego zastępcy komendanta po odwołaniu mł. insp. Roberta Góreckiego, który funkcję tę sprawował od jesieni 2009 roku.

210510110729.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę