sobota, 07 grudnia 2019 napisz DONOS@

Minister Zieliński: Policjanci są patriotami

Komisarz Tomasz Haraburda, który od czerwca był pełniącym obowiązki, teraz formalnie został powołany na pierwszego zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. Akt powołania wręczył mu Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA podczas uroczystości związanych z 97. rocznicą powstania Policji. Były odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe i podziękowania. - Policja zbudowała etos – etos policji i funkcjonariusza – mówi minister Zieliński podkreślając, cała ta działalność jest wyprowadzona ze słowa „służba” zarówno drugiemu człowiekowi jak i ojczyźnie. - Policjanci są patriotami – podkreślał minister.

Łomżyńskie - miejsko-powiatowe - uroczystości z okazji 97. rocznicy powstania policji rozpoczęły się w niedzielne południe mszą świętą sprawowaną w Katedrze przez biskupa Janusza Stepnowskiego. Po niej funkcjonariusze łomżyńskiej jednostki, w towarzystwie kompani reprezentacyjnej policji z Białegostoku, przeszli na Stary Rynek. Tu odbył się apel w którym uczestniczył w nim sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan insp. Daniel Kołnierowicz. W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele samorządów z miasta i całego powiatu, duchowieństwa, służb mundurowych oraz mieszkańcy miasta.
Przywołując wydarzenia z 24 lipca 1919 roku, gdy po 123 latach zaborów i niewoli powołano do życia Policję państwową, jako jedną ze struktur odradzającego się państwa polskiego, minister Zieliński mówił, że tak jak wówczas tak i dziś policja ma strzec jednej z wartości najwyższych jaką jest bezpieczeństwo obywateli. Minister podkreślał, że policja ma ścigać i tępić przestępców, ale ma być przyjazna wobec zwyczajnych mieszkańców.
- Ludzie muszą być z policją, muszą mieć do niej zaufania, a policja musi na to zaufanie zasłużyć – dodawał minister Jarosław Zieliński. 

Apel na Starym Rynku był również okazją do uhonorowania codziennych starań funkcjonariuszy i ich służby na rzecz bezpieczeństwa. Z tej okazji blisko 60 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. 
Podkomisarz Kamil Bartosz Murat, naczelnik wydziału kryminalnego, został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę srebrnym medalem za długoletnią służbę, a podkomisarz Andrzej Skrodzki i aspirat sztabowy Robert Ostrowski przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  brązowymi odznakami zasłużony policjant. 
Jako pierwszy z funkcjonariusz podczas niedzielnej uroczystości został uhonorowany komisarz Tomasz Haraburda. Z rąk ministra Zielińskiego odebrał powołanie na pierwszego zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Łomży. To policjant z Białegostoku, który do łomżyńskiej jednostki trafił na początku czerwca. Wówczas został pełniącym obowiązki pierwszego zastępcy komendanta po odwołaniu mł. insp. Roberta Góreckiego, który funkcję tę sprawował od jesieni 2009 roku.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę