sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Sikorskiego czeka na pieniądze

O 7 tygodni - do końca września - miejscy urzędnicy przesunęli termin składania ofert w ogłoszonych wiosną przetargach na przebudowę ulicy Sikorskiego w Łomży: odcinek I - od ulicy Wyszyńskiego do Al. Legionów, i odcinek II - od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego. Zwłoka powodowana jest brakiem środków na remont mających łącznie niespełna kilometr długości fragmentów ulicy. Szacuje się, że potrzeba na to około 19 mln zł. Władze miasta wykonanie prac uzależniają do możliwości pozyskania dofinansowania, i - jak podano - przedłuża się proces weryfikacji wniosku.

ul. Sikorskiego (fot. Google Street View)
ul. Sikorskiego (fot. Google Street View)

Przetargi na przebudowę dwóch odcinków ulicy Sikorskiego w Łomży - od ulicy Wyszyńskiego do Al. Legionów (ok. 270 metrów długości), drugi od Al. Legionów do ulicy Wojska Polskiego (ok. 670 metrów) ogłoszono na początku kwietnia. Oba odcinki są miejskimi fragmentami drogi krajowej nr 63 i ostatnimi niewyremontowanymi jej odcinkami. Władze miasta planują wyremontować je w ramach projektu: „Przebudowa układu komunikacyjnego Łomży w ciągu drogi krajowej nr 63”, ale póki co nie ma jeszcze zagwarantowanych środków finansowych. Już ogłaszając przetarg zastrzeżono, możliwość unieważnienia postępowania w przypadku nieprzyznania środków unijnych na współfinansowanie projektu. Pierwotnie termin składania ofert przez przedsiębiorców zainteresowanych otrzymaniem miejskiego zlecenia na wykonanie tych prac określono na 11 sierpnia, ale teraz przesunięto go na 30 września. Powodem przesunięcia jest „wydłużający się proces weryfikacji wniosków o dofinansowanie”.

Przypomnijmy że pozostałe odcinki ulicy Sikorskiego od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” przeprowadzono w latach 2013-2014 w ramach projektu współfinansowanego głównie środkami unijnych z RPO Województwa Podlaskiego. Odcinek od Ronda Lutosławskiego do skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Zawadzką został wyremontowany w ramach przy okazji budowy Galerii Veneda na zlecenie i za pieniądze tego inwestora.

Zgodnie z planami władz Łomży dwa pozostałe do remontu fragmenty ulicy – jeśli uda się pozyskać dofinansowanie – zostaną zrealizowane do końca listopada przyszłego roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0