sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Dziś upalnie, ale w weekend znacznie chłodniej

W piątek temperatura powietrza w Łomży sięgnie nawet 30°C. To temperatura w cieniu, bo na słońcu, które przez większość dnia nie będzie chowało się za chmurami, będzie jeszcze cieplej. Ochłody nie zapewni także wiatr, który będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Późnym popołudniem synoptycy zapowiadają zmianę pogody – nadciągną chmury, a może być także silna burza.

Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na weekend (źródło: pogodynka.pl)
Synoptyczna prognoza pogody dla Łomży na weekend (źródło: pogodynka.pl)

W nocy nad regionem prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże, oraz przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie minimalna do 18°C. W sobotę  dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i możliwe burze z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu - do 15 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Temperatura powietrza maksymalnie sięgnie do 22°C.
Jeszcze w sobotę przed wieczorem pogoda powinna zacząć się poprawiać. W nocy większe przejaśnienia, a nad ranem rozpogodzenia. W niedzielę powinno być więcej słońca niż chmur, ale temperatura powietrza raczenie nie wzrośnie powyżej do 20-21°C.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0