niedziela, 17 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

PPŁ zlecił opracowanie dokumentacji pod II etap

Miejska spółka Park Przemysłowy Łomża zleciła opracowanie dokumentacji technicznej na termomodernizację, modernizację i remont budynku dawnych warsztatów szkoły drzewnej, w których pierwotnie mieściła się jej główna siedziba. Teraz władze spółki znajdują się na trzecim piętrze biurowca Inkubatora Przedsiębiorczości, który za około 17,5 mln zł zbudowano na tej samej działce, ale bliżej ul. Sikorskiego. Remont starego budynku ma być drugim z trzech etapów realizacji koncepcji PPŁ.

Warsztaty szkoły drzewnej
Warsztaty szkoły drzewnej

Budynek, który ma trafić do remontu jest murowany jedno i dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, i składa się z trzech części tworzących jedną wspólną całość. Powierzchnia jego wynosi około 1 900 m2. 
Zgodnie z ogłoszeniem o zleceniu na opracowanie dokumentacji technicznej budynki te miałby zostać gruntownie odmienione – od fundamentów po dach. Prace miałby objąć m.in. docieplenie fundamentów, ścian i dachu, wymianę wszystkich instalacji, wykonanie remontu łazienek, dostosowania budynku dla osób niepełnosprawnych czy budowy dodatkowej klatki schodowej. Jedyną ofertę w przetargu na opracowanie dokumentacji złożyła suwalska firma Dom-bud, która zaoferowała się, że zlecenie wykona w terminie 120 dni.  Miejska spółka miałaby jej zapłacić niemal 50 tys. zł. 

Ile będzie kosztowała gruntowna modernizacja starych budynków warsztatów szkoły Drzewnej to będzie można określić po wykonaniu dokumentacji i kosztorysu. Wcześniej władze spółki i miasta szacowały te koszty na około 4 mln zł. One też planują, że uda się pozyskać dotację unijną, która pokryłaby część kosztów przedsięwzięcia. Prace miałby być prowadzone w latach 2017-2018.

zobacz: 
Biznes park Łomża
Park Przemysłowy Łomża pobudza do...


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0