Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie poniżej 5 tysięcy

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca 2016 roku wyniosła 4851 osób. To o 201 osób mniej niż na koniec czerwca, o ponad 330 mniej niż przed rokiem. Przede wszystkim jednak to najniższe bezrobocie od 6 lat. Po raz ostatni poniżej 5 tysięcy bezrobotnych w łomżyńskim zatrudniaku było zarejestrowanych w październiku 2009 roku.

W lipcu 2016 roku łomżyńskiego PUP zgłosiło się 459 bezrobotnych. W tej grupie było 14 osób, które wcześniej pracowało za granicą: w Niemczech – 7, w Wielkiej Brytanii – 4, w Norwegii – 2 i w Belgii – 1. W tym samym okresie wyrejestrowano 660 osób bezrobotnych, przy czym 265 z racji    podjęcia pracy (w tym podjęcia pracy subsydiowanej – 75), 52 z rozpoczęcia stażu, 28  skierowania do agencji zatrudnienia w ramach zlecania zajęć aktywizacyjnych,  26 rozpoczęcia prac społecznie – użytecznych, a kolejne 3 osoby rozpoczęły szkolenia.
PUP podaje, że  170 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy, 65 zrezygnowało ze statusu bezrobotnego, a 9 wykreślono bo odmówiły bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej lub uczestnictwa w aktywnych programach rynku pracy.
Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 59,2% wszystkich zarejestrowanych osób  w urzędzie i było ich 2870.  Stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 12,4% a dla Powiatu Łomżyńskiego 10,2%.
- Zanotowany spadek poziomu bezrobocia związany jest m.in. kierowaniem bezrobotnych  w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu i podjęciami pracy niesubsydiowanej – oceniają pracownicy PUP-u dodając, że w lipcu do urzędu wpłynęły 222 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły ponad połowę z nich.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę