wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pijany 23-latek potrącił na pasach

23 lata miał kierowca ciemnego audi A4 combi, który w piątkowe popołudnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych na ul. Rządowej przy Rondzie Kościuszki. Mężczyzna po wypadku odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy policjanci ustalili i zatrzymali go okazało się, że był pijany – miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Potrącenie na ul. Rządowej, w piątek. (fot. nadesłane przez czytelnika)
Potrącenie na ul. Rządowej, w piątek. (fot. nadesłane przez czytelnika)

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 14. Potrącona kobieta, w wieku około 30 lat, została zabrana do szpitala. Obrażenia których doznała na szczęście nie zagrażały jej życiu. Sprawca wypadku po potrąceniu odjechał. Jak podaje Anna Madziuk z wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży, stosunkowo szybko udało się go ustalić i zatrzymać. Okazało się, że to 23-letni mieszkaniec Łomży. Kierowca przyznał się do potrącenia pieszej. Po przewiezieniu na komendę i zbadaniu czy jej trzeźwy wyszło na jaw, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie.
Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów – w tym także ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanej i będzie odpowiadał przed sądem.

Okazuje się, że młody łomżanin to nie jedyny kierowca, który po wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. W niedzielę po południu policjanci otrzymali informację o citroenie leżącym na dachu przy drodze w Starych Kupiskach. Na drodze i poboczu widać było ślady hamowania, ale przy samochodzie nie było jednak kierowcy, który po wypadku musiał uciec. Policja prosi o pomoc świadków zdarzenia. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0