poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę

W strugach deszczu sprzed łomżyńskiej Katedry wyruszyło około 200 osób. To już 32. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy z Łomży w ciągu 13 dni pokonają blisko 450 km. Nim wyruszyli w drogę, uczestniczyli w pierwszej pielgrzymkowej mszy św., której przewodniczył bp Janusz Stepnowski. W homilii mówił m.in. o cudzie rozmnożenia chleba. Podkreślał, że to ewangelia pielgrzyma i że w tym cudzie Bogu nie chodziło o rozmnożenie chleba, ale o jego dystrybucję. - Dziś na świecie nie brakuje chleba – mówił biskup Janusz dodając, że nie jest on jednak sprawiedliwie rozdawany - są tacy, którzy mają wszystko i tacy, którzy nie mają nic.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę dziś wyrusza z trzech miejscowości: z Łomży, Zambrowa i Ostrołęki. Z Łomży pielgrzymów tradycyjnie już odprowadzali mieszkańcy i m.in. biskup Stepnowski. Część pielgrzymom towarzyszy przez kilka kilometrów, do granic miasta, niektórzy idą do pierwszego postoju, a inny przez cały dzień. 
Jutro do łomżyńskich pielgrzymów dołączą pątnicy z Ostrowi Mazowieckiej, a w środę z Wyszkowa.
Pielgrzymi na Jasną Górę będą wchodzić 13 sierpnia przed wieczorem. Prezentacja pielgrzymki odbywa się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki następuje 14 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0