Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę

W strugach deszczu sprzed łomżyńskiej Katedry wyruszyło około 200 osób. To już 32. piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy z Łomży w ciągu 13 dni pokonają blisko 450 km. Nim wyruszyli w drogę, uczestniczyli w pierwszej pielgrzymkowej mszy św., której przewodniczył bp Janusz Stepnowski. W homilii mówił m.in. o cudzie rozmnożenia chleba. Podkreślał, że to ewangelia pielgrzyma i że w tym cudzie Bogu nie chodziło o rozmnożenie chleba, ale o jego dystrybucję. - Dziś na świecie nie brakuje chleba – mówił biskup Janusz dodając, że nie jest on jednak sprawiedliwie rozdawany - są tacy, którzy mają wszystko i tacy, którzy nie mają nic.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę dziś wyrusza z trzech miejscowości: z Łomży, Zambrowa i Ostrołęki. Z Łomży pielgrzymów tradycyjnie już odprowadzali mieszkańcy i m.in. biskup Stepnowski. Część pielgrzymom towarzyszy przez kilka kilometrów, do granic miasta, niektórzy idą do pierwszego postoju, a inny przez cały dzień. 
Jutro do łomżyńskich pielgrzymów dołączą pątnicy z Ostrowi Mazowieckiej, a w środę z Wyszkowa.
Pielgrzymi na Jasną Górę będą wchodzić 13 sierpnia przed wieczorem. Prezentacja pielgrzymki odbywa się przed wałami Jasnej Góry o godz. 18.30, o godz. 19.00 odprawiana jest Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Zakończenie pielgrzymki następuje 14 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę