sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą

Beata Trzonkowska zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas sobotniego konkursu pchnięcia kulą wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które rozegrano w Jeleniej Górze Trzonkowska pchnęła kulę o wadze 4 kg na odległość 13 metrów i 91 centymetrów. Zawodniczka na drugim miejscu była od początku rozgrywek, a swoje najlepsze pchnięcie wykonała w drugiej kolejce.

Medal wicemistrzyni Polski to trzeci krążek Beaty Trzonkowskiej z Mistrzostw Polski – mówi Andrzej Korytkowksi, prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Wcześniejsze dwa medale zdobywała w rzucie dyskiem (2010 i 2012). Natomiast w konkursach pchnięcia kulą zawodniczka zawsze była blisko podium, ale medalu nie udawało się zdobyć. O skali pecha niech świadczą cztery czwarte miejsca, z czego aż 3 razy medal traciła w ostatniej, szóstej kolejce – dodaje Korytkowski.

Beata Trzonkowska jest studentką III-go roku  fizjoterapii na łomżyńskiej PWSIiP, od roku prowadzi też zajęcia z miotaczami (dysk, kula, oszczep) w UKS Liceum Sportowe Łomża.

Foto: Beata Trzonkowska młodzeżowa wicemistrzyni Polski w pchnięciu kulą
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0