Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

„Akademia Malucha” w Łomży

- „Akademia Malucha” to wyjątkowe miejsce, które bawi, kształci, uczy. Dzieci czują się bezpiecznie, a ich całościowy rozwój wspierany jest w ciepłej i radosnej atmosferze – mówią organizatorki nowego przedszkola w Łomży. - Zapraszamy do nas dzieci w wieku od 2 do 5 lat oraz 6-latków dla których realizujemy obowiązek przedszkolny. „Akademia Malucha” to Niepubliczne Przedszkole Integracyjno – Terapeutyczne, które rozpoczyna rekrutację.

Nasze przedszkole wyrosło z pasji i marzeń. Tworzymy placówkę, w której gwarantujemy doświadczoną kadrę pedagogiczną, atrakcyjną ofertę dydaktyczną, indywidualne podejście do każdego dziecka i opracowany wg. jego potrzeb plan terapii, kompleksową diagnozę i ocenę rozwoju psychoruchowego dziecka oraz  ocenę zachowań emocjonalnych dziecka. W naszym przedszkolu wspomagamy rozwój dzieci wykorzystując tradycyjne i nowatorskie metody (min.  pedagogika Marii Montessori, Metoda Krakowska opracowana przez prof. Jagodę Cieszyńską , metoda E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej, metoda Dobrego Startu) dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka.

Jako przedszkole posiadamy również bogata ofertę zajęć dodatkowych: zajęcia logopedyczne, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne – Mały Artysta, zajęcia plastyczno-sensoryczne „Maluję całym sobą”, eksperymentorium Malucha, zajęcia przyrodnicze, rytmikę, gimnastykę  ogólnorozwojową i korekcyjną. Gwarantujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, wyjścia do kina, teatru, muzeum.

Dzieciom ze specjalnymi potrzebami zapewniamy : terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb dziecka, zajęcia ze specjalistami, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, TUS (trening umiejętności społecznych), komunikację alternatywną i wspomagającą PECS, stałą opiekę psychologa, zajęcia rewalidacyjne, zajęcia rehabilitacyjne, terapię zajęciową i pedagogiczną, terapie wspomagające:  muzykoterapię, metodę ruchu rozwijającego - W. Sherborne; terapię ręki; metodę Knillów.

przedszkole.jpg

Wszystkie zajęcia w naszym przedszkolu prowadzone są przez grupę doświadczonych terapeutów, którzy swoją pasją i zaangażowaniem zapewniają profesjonalną pomoc każdemu dziecku. Nasza kadra pracuje zespołowo, co daje gwarancję kompleksowej terapii oraz stałego i aktualnego przepływu informacji o postępach Państwa dzieci. Placówka oferuje bogaty wachlarz zajęć, tak aby każde dziecko mogło w optymalny sposób, dostosowany do swoich możliwości, doskonalić nabyte oraz rozwijać nowe umiejętności. Nie patrzymy na wszystkie dzieci przez jeden szablon, lecz na każde z osobna jako indywidualnego, niezależnego i wyjątkowego człowieka. Nie wskazujemy dzieciom kierunku, lecz pozwalamy im wyznaczyć własną ścieżkę i z naszym wsparciem podążać nią według własnego rytmu. Nie narzucamy, a słuchamy potrzeb. Nie nauczamy, lecz inspirujemy do uczenia się. Nie wymagamy, lecz dajemy przykład.

Realizujemy założenia edukacji włączającej - tworzymy grupy integracyjne dla dzieci w normie rozwojowej oraz dzieci z niepełnosprawnością, w tym z autyzmem. W zróżnicowanej wiekowo grupie integracyjnej dzieci rozwijające się prawidłowo będą uczyły się opiekuńczości, wyrozumiałości i pomocniczości, zaś dzieci z zaburzeniami rozwoju będą miały możliwość adaptacji w rozwijającej się grupie rówieśniczej.

Rodzicom zapewniamy stałą, wielospecjalistyczną opiekę konsultacyjną, poradnictwo wychowawcze, comiesięczne spotkania z wychowawcą grupy w celu omówienia bieżących potrzeb i osiągnięć dzieci, uczestnictwo w grupach wsparcia, edukację i psychologiczne wsparcie.

przedszkole_2.jpg

„Akademia Malucha” mieści się w nowym obiekcie dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się dwie przestronne sale dydaktyczne, sala terapeutyczna, łazienka, jadalnia, miejsce sypialniane dla najmłodszych. Pociechom oferujemy całodniowe wyżywienie. Dzieci będą miały urozmaicone posiłki opracowane przez dietetyka, uwzględniające dietę dla dzieci autystycznych oraz występujące nietypowe preferencje żywieniowe, indywidualne diety, alergie lub nietolerancje pokarmowe.

Ponadto planujemy zastosować rozbudowany system kamer monitorujących jego wnętrze - monitoring.

Kolejnym naszym atutem jest ogród z placem zabaw wyposażony w bezpieczne i atestowane zabawki. Dla wygody Rodziców zadbaliśmy również o przestronny parking przed przedszkolem.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami i poznaj nas osobiście.

Uwaga!
Dla dzieci posiadających orzeczenie PPP
– JEGO POBYT W PALCÓWCE I KOMPLEKSOWA TERAPIA
od stycznia 2017 r.  będą BEZPŁATNE.

Tel. 517920836
ul. Woj. Polskiego 151, 18-400 Łomża

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę