Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pomogą w odpowiedzi na pytanie: co znaczy „być miłosiernym”

Główne zdjęcie
fot. archiwum 31. PPŁ na Jasną Górę

Trwają zapisy na 32. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę. Nasi pielgrzymi, przez 13 dni, będą wędrowali do MB Częstochowskiej, Królowej Polski pod hasłem: „Bądźcie miłosierni...” - Jestem przekonany, że na trasie pielgrzymki, duszpasterze pomogą Wam w odpowiedzi na pytanie: co znaczy „być miłosiernym” i jak praktykować miłosierdzie w codziennym życiu – napisał biskup Tadeusz Bronakowski zachęcając wszystkich do skorzystania z możliwości przeżycia rekolekcji w drodze. W tym roku łomżyńskich pielgrzymów na Jasną Górę będzie prowadziło ponad 20 księży.

Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyrusza z pięciu miejscowości: 1 sierpnia z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki, 2 sierpnia z Ostrowi Mazowieckiej i 3 sierpnia z Wyszkowa. Różna jest długość trasy dla poszczególnych grup. Pielgrzymi grup łomżyńskich mają do pokonania 435 km w ciągu 13 dni, zaś Grupa z Wyszkowa w ciągu 11 dni pokonuje tylko 364 km. 
W każdej grupie pielgrzymów będzie kilku księży, którzy nie tylko będą wędrować, ale także nieść posługę kapłańską . Kierownikiem 32. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę od lat jest ks. Piotr Mazurek. A oto lista księża w grupach regionalnych 32. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. 

Grupa ŻÓŁTO-BRĄZOWA, w której pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Łomża, Piątnica, Grajewo, Szczuczyn, Jedwabne i Kolno, księdzem przewodnikiem ks. Grzegorz Kosiorek. W tej grupie będzie szło także pięciu innych duszpasterzy. To: ks. Andrzej Miałchowski, ks. Marcin Loba, ks. Dariusz Tybura, ks. Paweł Michałczak i ks. Jakub Osiecki

Grupa CZERWONO-ZIELONA - w grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.
Przewodnikiem jest ks. Łukasz Gołaszewski
Duszpasterzami są: ks. Tomasz Dobkowski, ks. Dawid Kulesza, ks. Mateusz Cymek, ks. Grzegorz Pędzich.

Grupa NIEBIESKA – pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Łapy, Kobylin, Wysokie Mazowieckie, Szepietowo, Czyżew, Zambrów. Przewodnikiem jest ks. Krzysztof Oporek, a duszpasterzami: ks. Grzegorz Kierski i ks. Paweł Perkowski.

Grupa SREBRNA - pielgrzymują pątnicy z dekanatów Ostrów Mazowiecka
Przewodnikami są: ks. Andrzej Muzyczak i ks. Michał Turbaczewski.
Duszpasterzami są: ks. Radosław Ryłka i ks. Wiesław Ołowski.

Grupa FIOLETOWA - w grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatu Wyszków i Parafia Długosiodło.
Przewodnikami są: ks. Andrzej Waszczeniuk i ks. Karol Skrodzki, a duszpasterzem ks. Grzegorz Dębek. 

Jakie są korzyści z pielgrzymowania?
- Przez te czternaście dni rekolekcji w drodze, masz okazję poznać siebie poprzez obecność z Bogiem oraz bliźnim. Odnajdujesz ukryte cechy swojego charakteru, a także odkrywasz osobowości innych ludzi – piszą organizatorzy Pielgrzymki podkreślając, że z cała pewnością, największą zaletą czynnej obecności na pątniczym szlaku jest sam fakt osobistego spotkania z Jezusem. 

Miejsca zapisów na 32. PPŁ na Jasną Górę
Pielgrzymi z Łomży i najbliższej okolicy na pielgrzymkę mogą zapisać się w sekretariacie pielgrzymki przy ul. Sadowej 3 (przy katedrze) w godzinach 11.00-17.00, a także w Kolnie w parafiach pw. Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Świerkowa 8 i pw. św. Anny, ul. Kościelna 17, w Grajewie w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, ul. Kopernika 2, w Zambrowie w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej; ul. Cmentarna 2 i w Wysokiem Mazowieckiem w parafii pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Kościelna 2


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę