Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

W piątek nowe władze MPWiK?

Główne zdjęcie
Siedziba MPWiK przy ul. Zjazd w Łomży (fot. MPWiK Łomża)

Jutro (w piątek 29. lipca) Rada Nadzorcza MPWiK ma zająć się wyborem nowego zarządu spółki. Wczoraj z funkcji odwołano prezesa Grzegorza Lewańczuka i wiceprezesa Gilberta Okulicz – Kozaryna, ale jak podawał Remigiusz Fabiański, przewodniczący RN, decyzja o odwołaniu zarządu wejdzie w życie od 2 sierpnia, ponieważ trzeba ponownie aplikować do NFOŚiGW o dotację na modernizację oczyszczalni.

Na razie nie wiadomo kto może objąć stery władzy w miejskiej spółce. Zgodnie z umową spółki członków zarządu powołuje i odwołuje Rada Nadzorcza na okres 4 lat. W skład zarządu MPWiK może wchodzić od 1 do 3 osób, a liczbę członków zarządu ustala Zgromadzenie Wspólników, czyli jedoosobowo prezydent Łomży. Zgodnie z tym samym dokumentem do kompetencji prezydenta należy również określenie zasad wynagradzania członków zarządu. O zgłaszaniu kandydatów na członków zarządu w umowie spółki nie ma ani słowa, ale zgodnie z utartą w Łomży tradycją to prezydent miasta wskazuje Radzie Nadzorczej kandydatów, których ta powołuje na członków zarządu.

Jutrzejsze posiedzenie Rady Nadzorczej MPWiK planowane jest na godz. 10. Rada Nadzorcza składa się z 6 osób. Cztery z nich wyznaczył prezydent Mariusz Chrzanowski, a dwie wybrali pracownicy spółki. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę