Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają: będą silne burze z gradem

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadała synoptyk Magdalena Pękala silnym burzom z gradem jakie po południu mogą przechodzić nad województwem podlaskim. W ich trakcie może spaść od 20 do 40, lokalnie nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowych powierzchni ziemi, a prędkość wiatru w porywach może osiągać do 65 km/h. Lokalnie możliwe są też gradobicia. Wcześniej temperatura powietrza w cieniu sięgnie nawet 30°C.

Wydane ostrzeżenie przez dyżurnego synoptyka z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB obowiązuje od godz. 13:00 do godz. 23:00.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska  Magdalena Pękala określiła na 80%.

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę