Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Szpital weźmie korzystny kredyt

Ponad 7 mln w ramach wyjątkowo korzystnego kredytu będzie mógł zaciągnąć szpital wojewódzki w Łomży. Pożyczka jest gwarantowana przez budżet państwa. Pieniądze zostaną przekazane na inwestycje oraz bieżąca działalność placówki. Radni sejmiku wojewódzkiego pozytywnie ocenili projekt restrukturyzacji szpitala. Jego przygotowanie i przeprowadzenie jest warunkiem otrzymania dotacji. Jest o co walczyć bowiem kredyt jest niskooprocentowany, istnieje również możliwość 50% - centowego umorzenia całej kwoty. Warunkiem przyznania dotacji jest konieczność wyprowadzenia szpitala z bieżącego zadłużenia.

By utrzymać możliwość uzyskania pieniędzy placówka musi się bilansować. Restrukturyzacja ma polegać głównie na oszczędnościach ale jak zapowiada dyrektor, grupowych zwolnień nie będzie. Szpital ma zamiar oszczędzać w przyszłości na unowocześnianych w tej chwili już oddziałach medycznych i obiektach podległych szpitalowi takich jak np. spalarnia.
Projekt programu restrukturyzacyjnego teraz musi jeszcze zatwierdzić marszałek województwa podlaskiego. Później pozostaje już tylko dyrekcji szpitala złożyć podanie do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie odpowiedniej kwoty. Mimo już sporego zadłużenia szpitala, dyrektor Marian Jaszewski ma nadzieję, że w przyszłym roku uda się wynegocjować znacznie korzystniejszy kontrakt. Szpital planuje również otwarcie nowego oddziału dermatologicznego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę