Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przez most w Ostrołęce pojadą tylko osobówki

Główne zdjęcie
Dwa mosty przez narew w Ostrołęce. Ograniczenia w ruchu wprowadzane są na "starym" moście - tym na pierwszym planie, którym prowadzi droga krajowa nr 61. (fot. UM Ostrołęka)

Od piątkowego popołudnia na tzw. „stary most” w Ostrołęce, a więc ten w ciągu drogi krajowej nr 61 wiodącej od Łomży w kierunku Różana i dalej do Warszawy, będą mogły wjeżdżać tylko małe samochody. Jak przekazał Wojciech Dorobiński, rzecznik ostrołęckiego ratusza, ze względów bezpieczeństwa na tym moście zostaje wprowadzone ograniczenie dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Samochody takie nie będą mogły wjeżdżać na most co najmniej przez miesiąc.

Ograniczenie w ruchu na moście w ciągu ulicy Mostowej w Ostrołęce ma być wprowadzone w najbliższy piątek 29 lipca.
- W okresie obowiązywania ograniczenia (ok. 4-6 tygodni) będą prowadzone specjalistyczne badania mostu, które określą dalsze zasady użytkowania tego obiektu. W przypadku konieczności przedłużenia terminu wprowadzonych ograniczeń, ruch lokalny zostanie przeniesiony również na ulicę Spacerową, po jej uprzednim wyremontowaniu -  podaje Dorobiński. 

Oto ustalone zasady przeprawy przez Narew w Ostrołęce i zalecane objazdy:
1. Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t czyli osobowe, będą się mogły nadal  poruszać po „starym” moście. Obowiązywać je będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

2. Ruch lokalny dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej  3,5 t, tj. dla pojazdów służb miejskich, komunikacji zbiorowej,  zaopatrzenia do 10 ton, pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów nauki jazdy - skierowany będzie objazdem przez most im. A. Madalińskiego („nowy” most) w następujący sposób:
- wyjazd z miasta ulicami: Mostową, Szpitalną, Plac Bema, Obozową na „nowy” most,
- wjazd do miasta ulicami: Obozową na „nowy” most, Plac Bema, Jana Kilińskiego. 
Na ul. Kilińskiego wprowadzone będą ograniczenia w parkowaniu pojazdów.

3.  Ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t nie wymienionych wyżej – m.in. ruch tranzytowy – będzie prowadzony poza granicami miasta.  
Objazdy Ostrołęki dla ruchu tranzytowego zostały ustalone z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządcami dróg wojewódzkich. Tablice informacyjne o obowiązujących objazdach będą ustawione w miejscowościach: Maków Mazowiecki, Przasnysz, Różan, Myszyniec, Miastkowo, Łomża i Ostrów Mazowiecka. Najbliższe przeprawy przez rzekę Narew znajdują się 
w miejscowościach Różan (DK60) i Nowogrodzie ( droga wojewódzka nr 645).

4. Jadący od strony Warszawy (DK61) oraz Ciechanowa (DK60) mogą ominąć Ostrołękę przez Różan jadąc dalej drogą krajową nr 60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej – z możliwością kontynuacji podróży drogami: S8 – na Białystok, DK 63 – na Łomżę i dalej DK 61 na Augustów. Jadący od strony Olsztyna DK 53 mają możliwość przeprawienia się przez Narew w Nowogrodzie jadąc drogą wojewódzką 645 ( Myszyniec – Łomża),  Jadący z kierunków północnych (Białystok, Suwałki, Augustów) będą mogli wykorzystać te same przeprawy (Nowogród, Różan) w celu ominięcia mostu na Narwi w Ostrołęce. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę