Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Burza. Bitwa o Polskę”

1 sierpnia 2016 r. miną 72 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. Specjalnie na tę okazję Instytut Pamięci Narodowej przygotował trzy artykuły przypominające o akcji „Burza” oraz Powstaniu Warszawskim: filcową naklejkę przedstawiającą symbol Polski Walczącej, którą można nakleić na ramię, czapkę, plecak etc., trwałą i odporną na warunki atmosferyczne naklejkę na samochód oraz biało-czerwoną opaskę odblaskowa. Te patriotyczne gadżety można otrzymać także w Łomży, ale trzeba znać hasło...

Akcja przed 72. rocznicą  wybuchu Powstania Warszawskiego odbywa się pod patronatem honorowym Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. IPN przypomina, że 4 stycznia 1944 r. Armia Czerwona przekroczyła przedwojenną granicę polsko-radziecką na Wołyniu. Był to sygnał do rozpoczęcia przez Armię Krajową Akcji „Burza” – operacji wojskowej i politycznej, pozwalającej objąć władzę na terenie Polski przez prawowity rząd Rzeczypospolitej. Walka AK z Niemcami miała być dowodem na to, że Polacy nie złożyli broni. Sowieci byli jednak bezwzględni: w czasie walk z Niemcami korzystali ze wsparcia AK, następnie jednak polskie jednostki były rozbrajane, a żołnierze aresztowani bądź wcielani do jednostek podporządkowanych komunistom. Polska spod okupacji niemieckiej stopniowo dostawała się pod okupację sowiecką. Jedyną nadzieją na wsparcie polskich aspiracji niepodległościowych było wołanie o pomoc do wolnego, demokratycznego świata. Wołanie, które popłynie z serca Polski, z jej stolicy – Warszawy. Powstanie, które wybuchło 1 sierpnia 1944 r., było właśnie tym wołaniem. Wołaniem, którego jednak nikt nie chciał słuchać…

1 sierpnia 2016 r. miną 72 lata od wybuchu Powstania Warszawskiego. W Polsce tego dnia o godz. 17 zatrzyma się ruch uliczny, zawyją syreny. Myśli pobiegną kolejny raz ku 63 powstańczym dniom. Przypomnijmy światu o zrywie wolności! - apeluje INP przekazując Polakom kojarzące się Powstaniem Warszawskim i Armią Krajową gadżety. Jak je zdobyć? To proste: w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży przy ul. Dwornej 22, wystarczy powiedzieć hasło: „Burza. Bitwa o Polskę”. Każdy, kto to powie otrzyma darmowy pakiet artykułów powstańczych – naklejkę filcową, naklejkę na samochód oraz opaskę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę