sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Międzynarodowe wyniki lekkoatletów

Beata Trzonkowska, zawodniczka LŁKS „Prefbetu Śniadowo” Łomża i studentka trzeciego roku fizjoterapii na łomżyńskiej PWSIiP zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą podczas rozgrywanego w słoweńskim Mariborze młodzieżowego meczu Polska - Czechy – Węgry – Słowenia. Wynik to 13.62 m i jak podkreśla Andrzej Korytkowski, prezes klubu wynik być może byłby lepszy, ale część konkursu rozgrywana była w deszczu.

Beata Trzonkowska
Beata Trzonkowska
Rafał Pogorzelski
Rafał Pogorzelski

Poza Trzonkowską w międzynarodowych zawodach startował także uczeń drugiej klasy Liceum Sportowego z Łomży Rafał Pogorzelski. Ten zawodnik „Prefbetu” biegł na 2000 metrów z przeszkodami podczas Mistrzostw Europy Kadetów, które rozgrywane były w Tibilisi. Pogorzelski zajął szóste miejsce.

- Nasz zawodnik najpierw w eliminacjach wywalczył 5 miejsce (5:59.60 sek.), a następnie w wolnym z rwanym tempem biegu finałowym (6:00.57) przybiegł jedną lokatę niżej – mówi Korytkowski dodając, że bardzo jest zadowolony z występu swojego zawodnika. - Rafał pobiegł dwa mocne, równe biegi co znaczy, że jest zawodnikiem turniejowym, co w przyszłości może być ważne. Popełnił jeden znaczący błąd w biegu, który kosztował go  2-3 lokaty, ale myślę, że doświadczenie zaprocentuje w następnych ważnych startach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0