Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Łomża w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”

Na 47 miejscu wśród polskich miast na prawach powiatu znalazła się Łomża w najnowszym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. To najbardziej prestiżowe z samorządowych zestawień w kraju, a miasto wynikami za 2015 rok ponownie wróciło na listę publikowaną w dzienniku.

To już 12 edycja Rankingu samorządów dziennika Rzeczpospolita. 
- W rankingu oceniamy różne obszary działalności samorządów takie jak: umiejętność pozyskiwania dochodów, polityka wydatkowa, dyscyplina budżetowa, zwiększenie partycypacji społecznej, edukacja, wspieranie rynku pracy i przedsiębiorczości, jakość zarządzania administracją – piszą organizatorzy Rankingu, nad którym czuwa kapituła, której przewodniczy Jerzy Buzek.
Wśród miast na prawach powiatów w tym roku pozycję nr 1 utrzymał Gdańsk, przed Poznaniem i Gliwicami. Łomża, która w ubiegłym roku nie mieściła się w zestawieniu opublikowanym w dzienniku tym razem jest na 47 miejscu. Zdobył w sumie 45,8 pkt. Za nami jest m.in. Ostrołęka na 50 pozycji (41,56 pkt.) Z miast regionu Suwałki zostały sklasyfikowane na 37 pozycji, a Siedlce na 33, Białystok na 26, a Olsztyn na 11 miejscu. 

W przygotowanym razem z głównym zestawieniem miast rankingami: „Europejski samorząd” - oceniających pozyskiwanie środków unijnych za 2015 rok - Łomża znalazła się na 23 pozycji (wobec 8 miejsca przed rokiem), a w zestawieniu „Innowacyjne miasta” na pozycji 24 razem z Gdynią, Kielcami, Sopotem i Toruniem. 

Ranking samorządów dostępny jest w dzisiejszym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita".


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę