Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Rekrutacja na studenta PWSIiP w Łomży przed półmetkiem

- Na razie 531 osób zdecydowało się na studia stacjonarne w naszej uczelni, natomiast 181 na studia niestacjonarne – informuje dr Krystyna Leszczewska, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, gdzie można zdobywać wykształcenie na 12 kierunkach licencjackich i na trzech magisterskich: pielęgniarstwo, administracja i zarządzanie oraz informatyka. - Z pewnością studentów pierwszego roku będzie więcej, ponieważ przed nami dopiero półmetek tegorocznej rekrutacji na studia w PWSIiP.

Zdaniem prorektor PWSIiP, wielu z maturzystów i przyszłych studentów uczelni przy Akademickiej obecnie spędza wakacje lub pracuje za granicą, dlatego nie spieszą się ze złożeniem dokumentów. Zwykle robią to na początku września, a większość zgłoszeń wpływa do połowy tego miesiąca. Aby podjąć studia w PWSIP, należy mieć świadectwo maturalne, ale to nie oceny na nim decydują o przyjęciu na wybrany kierunek. Przy naborze liczą się punkty uzyskane w trakcie egzaminów maturalnych, na przykład, na kierunkach społecznych: historia, wiedza o społeczeństwie i język polski, zaś na technicznych – matematyka, fizyka bądź chemia. Niezależnie od kierunku, liczone są również punkty z języka obcego, zazwyczaj angielskiego. Do sumy punktacji podstawowej dochodzi półtora raza za punktację z przedmiotów rozszerzonych na maturze. Przyjęcia na studia magisterskie odbywają się na podstawie wyników z licencjatu.
Wśród przydatnych studentom atutów PWSIiP jest, m.in., nowoczesny dom studencki „Rubikon” na 160 osób, w którym zakwaterowanie kosztuje ponad 300 zł za miesiąc. - Ale nie ma tendencji rosnącej – uspokaja prorektor przed podwyżkami. - Cena za miejsce w pokoju jest konkurencyjna w stosunku do cen wynajmu stancji na mieście. Ponadto studenci mogą liczyć na stypendia socjalne. W tym roku akademickim dostawało je około 40 procent żaków, w graniach 250 – 500 zł na rękę.
Poza tym, istnieje pula stypendiów rektora, przyznawanych za wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe i sportowe. Otrzymuje je po kilka osób na każdym roku i każdego kierunku, zależnie od uzyskiwanych ocen i ponadprzeciętnej aktywności. Średnio licząc, wynoszą one po 500 zł. - Mamy dobrą bazę lokalową, dostosowaną do potrzeb studentów niepełnosprawnych, tak pod względem ruchu, jak wzroku czy słuchu – dodaje dr Krystyna Leszczewska. - W tym roku było w PWSIiP ponad 20 takich studentów, ale zdarzały się lata, że studiowało około 30 osób z upośledzeniem lekkim, umiarkowanym lub znacznym. Oprócz wsparcia materialnego, w uczelni jest osoba odpowiedzialna i specjalnie oddelegowana do kontaktów z nimi oraz pomocy w każdej sprawie. 
Zainteresowani rekrutacją kandydaci znajdą szczegóły na stronie: www.pwsip.edu.pl/kandydaci/

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę