Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Prokuratura zajmie się prezydenckimi SMS-ami

Prokuratura Rejonowa w Grajewie ma wyjaśniać sprawę pracy z prezydenckich SMS-ów. Jak przekazuje Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, w piątek 15. lipca prokurator okręgowy wyznaczył grajewską prokuraturę do prowadzenia postępowania w związku z naszym ubiegłotygodniowym artykułem „Prezydent pracę załatwia przez SMS-a”. Prokurator Kudyba podkreśla, że postępowanie „będzie prowadzone w sprawie” w kierunku art. 231 par.1 Kodeksu karnego, czyli w związku z podejrzeniem przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego.

Prokurator Maria Kudyba dodaje, że wyznaczenie do prowadzenia postępowania Prokuratury Rejonowej w Grajewie nastąpiło „po wpłynięciu do prokuratury tego artykułu”.
- Trzeba to procesowo wyjaśnić – mówi prokurator Kudyba. 

Art. 231 kk § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę