Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Zastosowanie kratek wentylacyjnych

Kominki szturmem zdobywają popularność, co sprawia, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej producentów podzespołów do tego rodzaju konstrukcji. Czym kierować się przy zakupie poszczególnych części oraz jak dokonać wyboru, którego nie będziemy potem żałować?

Nieodłączny element
Konstrukcje, które są nam dobrze znane od lat przeszły wiele zmian, jednak w niektórych aspektach nie różnią się w zasadzie niczym od swoich poprzedników. W kominkach kanały wentylacyjne pełnią niezwykle istotną funkcję. Zachowanie ich sprawności powinno być priorytetem każdego użytkownika. Cyrkulacja powietrza powinna odbywać się w sposób prawidłowy. Jeżeli tak jednak się nie stanie, to trzeba się liczyć z wydatkami, które poniesiemy na ewentualny remont instalacji. Samą konstrukcję muszą tworzyć odpowiednio dopasowane do siebie elementy. Kratkę wentylacyjną bez problemu kupimy dziś w dobrej cenie. Różnice biorą się przede wszystkim ze względu na zastosowany materiał, czy sam design. Dobrze byłoby, żeby taka kratka kominkowa dała się swobodnie zamykać. Dzięki temu można w prosty i szybki sposób decydować o przepływie powietrza.

Kanały wentylacyjne a estetyka
Dla wielu osób kominek przez większość dni w roku pełni funkcję wizualną. Rzeczywiście dobrze sprawdza się jako ozdoba salonu. Niektóre konstrukcje budzą wrażenie i widać, że nie były dziełem przypadku. W takiej sytuacji trzeba zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Dlatego mając duży wybór, można postawić np. na nieszablonowe kratki wentylacyjne. Różnice w ich wyglądzie dotyczą choćby kształtu. Poza kwadratowymi należy wyróżnić także prostokątne, czy okrągłe. Na etapie budowy kominka trzeba zdecydować się na konkretny wariant, gdyż będzie się to wiązało z wykonaniem określonego otworu w ścianie. Z ciekawszych, jakie można znaleźć obecnie w sprzedaży, są kratki wentylacyjne przyozdobione kryształami od Svarowskiego. To doskonały wariant dla osób, które mają nieszablonowe podejście do wystroju wnętrz. Na tle odpowiedników z gołej blachy prezentują się nadzwyczaj okazale. Wbrew pozorom nie są też przesadnie drogie, gdyż ich cena oscyluje w granicach kilkuset złotych, o czym można się przekonać po wejściu na stronę jednego z producentów: www.kratki.pl/pl/kategoria/kratki-kominkowe-wentylacyjne. Taki wydatek z pewnością jest do zaakceptowania, zważywszy na jego wyjątkowość.

Sprawdzony, polski producent
Mając świadomość, że na poszczególnych podzespołach do kominka nie można oszczędzać, już na starcie trzeba znaleźć markę, której produkty będą działały bez zarzutu nie tylko w okresie gwarancyjnym. Na szczęście dla konsumentów nie brakuje rodzimych producentów, którzy od wielu lat wypuszczają na rynek elementy, bez których nie bylibyśmy w stanie budować wydajnych kanałów wentylacyjnych. Polski produkt od zawsze cechowała solidność, której próżno szukać wśród odpowiedników wyprodukowanych np. w Chinach. Kominek, który ma pełnić funkcję grzewczą, powinien być konstrukcją niezawodną, na której można zawsze polegać. Nic nie przyjdzie z częstych przeglądów, skoro elementy bazowe będą mizernej jakości. W kanałach wentylacyjnych wszystko musi działać bez zarzutu, inaczej rozpalenie ognia może sprawiać znaczne problemy. Wykładając kilka, czy kilkanaście tysięcy złotych na kominek mamy prawo oczekiwać, że spełni nasze wymagania. Stanie się tak jedynie wtedy, gdy zrozumiemy, że każdy z elementów musi cechować odpowiednia jakość. Tej z pewnością nie brakuje kratkom wentylacyjnym i innym podzespołom wyprodukowanym w kraju nad Wisłą. Na szczęście zdecydowana większość Polaków ma tego świadomość i dokonuje trafnego wyboru, z którego w dłuższej perspektywie na pewno jest zadowolona.

Ogrzanie domowego salonu niekoniecznie musi wiązać się tylko ze zmianą położenia pokrętła na grzejniku. Równie dobrze można to uczynić w sposób bardziej widowiskowy, czyli poprzez użycie kominka. Przy zastosowaniu odpowiednich części można uzyskać dużą wydajność tego typu konstrukcji, która może służyć bezawaryjnie przez długie lata.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę