poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

MPEC zainwestuje w biomasę

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży przygotowuje się do rozbudowy ciepłowni miejskiej. Wybrano firmę, która ma opracować projekt, koncepcję techniczno-ekonomiczną i uzyskać ostateczne pozwolenie na budowę „dla wysokosprawnego układu skojarzonej produkcji ciepła i energii elektrycznej zasilanego” opalanego zrębkami drzewnymi. Sama dokumentacja ma kosztować blisko 700 tysięcy złotych, a inwestycja – szacowana na kilkadziesiąt milionów – miałaby ruszyć wiosną przyszłego roku.

Dokumentację na zlecenie MPEC Łomża ma przygotować polsko-belgijskie konsorcjum TRACTEBEL ENGINEERING. Cena przedstawionej przez nich oferty wynosi 687 570 zł (brutto). 
Zgodnie z zapisami ogłoszenie przetargowego do 8 sierpnia gotowa ma być koncepcja techniczno-ekonomiczna i studium wykonalności przedsięwzięcia, a do końca października gotowy ma być już projekt budowlany wraz z wszelkimi uzgodnieniami. 
MPEC wymagał, aby przedstawić mu do wybory cztery możliwe warianty planowanej inwestycji. Pierwszy to dwa kotły parowe rusztowe opalane biomasą w postaci zrębki drzewnej o wydajności pary 16 i 32 t/h. W drugim wariancie mają być dwa takie same kotły o wydajności pary 22 t/h, a w trzecim jeden kocioł ale większy - 35 t/h. Czwarty wariant – jak określono - „optymalny o zbliżonych do w/w wydajności”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0