Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

MPEC zainwestuje w biomasę

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży przygotowuje się do rozbudowy ciepłowni miejskiej. Wybrano firmę, która ma opracować projekt, koncepcję techniczno-ekonomiczną i uzyskać ostateczne pozwolenie na budowę „dla wysokosprawnego układu skojarzonej produkcji ciepła i energii elektrycznej zasilanego” opalanego zrębkami drzewnymi. Sama dokumentacja ma kosztować blisko 700 tysięcy złotych, a inwestycja – szacowana na kilkadziesiąt milionów – miałaby ruszyć wiosną przyszłego roku.

Dokumentację na zlecenie MPEC Łomża ma przygotować polsko-belgijskie konsorcjum TRACTEBEL ENGINEERING. Cena przedstawionej przez nich oferty wynosi 687 570 zł (brutto). 
Zgodnie z zapisami ogłoszenie przetargowego do 8 sierpnia gotowa ma być koncepcja techniczno-ekonomiczna i studium wykonalności przedsięwzięcia, a do końca października gotowy ma być już projekt budowlany wraz z wszelkimi uzgodnieniami. 
MPEC wymagał, aby przedstawić mu do wybory cztery możliwe warianty planowanej inwestycji. Pierwszy to dwa kotły parowe rusztowe opalane biomasą w postaci zrębki drzewnej o wydajności pary 16 i 32 t/h. W drugim wariancie mają być dwa takie same kotły o wydajności pary 22 t/h, a w trzecim jeden kocioł ale większy - 35 t/h. Czwarty wariant – jak określono - „optymalny o zbliżonych do w/w wydajności”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę