Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
tekst płatny

Nowe życie bez chorób i uzależnień

We współczesnym świecie każdy ma niemal nieograniczone możliwości rozwoju, nie brakuje też jednak różnych pokus i pułapek. Dochodzi do tego stres codziennego życia, presja ze strony pracodawcy, coraz więcej obowiązków i w takiej sytuacji można bardzo łatwo uzależnić się od alkoholu czy narkotyków, nawet jeśli sięga się po nie tylko dla „zabawy” podczas imprezy. Uzależnienie nie jest jednak wyrokiem, można bowiem wyleczyć się i wrócić do normalnego życia – pod warunkiem, że korzysta się z usług wykwalifikowanych placówek terapeutycznych, takich jak Ośrodek Leczenia Uzależnień „Janochy” w Łomży, oferujący całodobową opiekę i leczenie chorób związanych z alkoholizmem, narkomanią, lekomanią oraz uzależnień od zachowań.

Do tej pory adres przy alei Legionów 147G kojarzył się mieszkańcom Łomży z działającą tam agencją towarzyską, jednak po tym, jak zamknęła on swe podwoje zmieniło się też przeznaczenie samego budynku, który odtąd będzie wykorzystywany w znacznie bardziej szczytnym celu.
Mieści się tam bowiem nowo otwarty Ośrodek Leczenia Uzależnień „Janochy”, prywatny ośrodek terapii uzależnień z całodobową opieką. Zajmuje się on profesjonalnym i kompleksowym leczeniem wszelkiego rodzaju uzależnień, w tym od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków oraz środków psychoaktywnych. Terapia odbywa się podczas trwających cztery tygodnie turnusów, pod opieką pielęgniarki, terapeuty i lekarza psychiatry. Pracownicy ośrodka preferują indywidualne podejście do pacjenta, dobierając dla każdego z nich odpowiednie metody terapii i leczenia. 
W przypadku osób bardziej uzależnionych, wymagających dłuższego pobytu, istnieje możliwość jego przedłużenia, aż do uzyskania jak najlepszych rezultatów terapii. 
Przy osobach uzależnionych od alkoholu terapia polega nie tylko na odtruciu organizmu czy wszyciu esperalu, ale w dalszych etapach leczenia realizowana jest psychoterapia uzależnienia, mająca na celu poprawę stanu zdrowia psychicznego i fizycznego pacjenta, budowanie motywacji do trzeźwienia oraz zachowanie trwałej abstynencji po opuszczeniu ośrodka. Jest ona prowadzona grupowo i indywidualnie przez doświadczonych terapeutów, co zapewnia najlepsze rezultaty leczenia. Jego rezultaty pogłębiają weekendowe sesje zapobiegania nawrotom choroby, mające na celu wzmocnienie motywacji osób, które przeszły program terapii uzależnień i obawiają się powrotu do nałogu. 
Ośrodek Leczenia Uzależnień „Janochy” specjalizuje się też w leczeniu wszelkiego rodzaju uzależnień od narkotyków i środków psychotropowych. Udzielana jest tu pomoc nie tylko tym osobom, które zgłaszają się do leczenia same, lecz przyjmowane są również takie pod wpływem narkotyków i poddawane detoksykacji. Przeprowadzana jest ona zawsze pod pełną kontrolą lekarską, również cały pobyt w ośrodku jest monitorowany przez pielęgniarkę i lekarza. 
W przypadku osób uzależnionych od narkotyków/środków psychotropowych również prowadzona jest terapia grupowa i indywidualna, która pogłębia efekty osiągnięte podczas terapii grupowej i pozwala uwypuklić indywidualne problemy każdego pacjenta; są też prowadzone sesje zapobiegania nawrotom choroby, odbywające się zwykle raz w miesiącu. 
Leczone są też, może nie tak bezpośrednio groźne dla życia, ale też bardzo szkodliwe, inne uzależnienia: od hazardu, komputera czy internetu. Istnieje też możliwość uzyskania profesjonalnej pomocy i terapii w innych, indywidualnych przypadkach, np. weekendowej terapii dzieci uzależniających się od gier komputerowych, można też umówić się na konsultacje diagnostyczne w przypadku, jeśli ktoś zaczyna zdawać sobie sprawę ze swoich problemów i szuka pomocy. 
W Ośrodku „Janochy” każdy może uzyskać odpowiednie wsparcie, tym bardziej, że prowadzona tam jest nie tylko sama terapia, ale kompleksowe przywracanie do życia i readaptacja do społeczeństwa z odpowiednim podejściem do każdego pacjenta, który nie jest traktowany jako kolejny przypadek, ale przede wszystkim człowiek. Stąd też bogaty program dodatkowych zajęć w czasie wolnym, a skoncentrowaniu się na leczeniu sprzyja też fakt, że pacjenci – maksymalnie 10 osób – mieszkają w jedno i dwuosobowych pokojach o wysokim standardzie, mają też zapewnione wszelkie udogodnienia i wyżywienie. Co istotne, również ceny w porównaniu z kosztami leczenia w innych ośrodkach nie są wygórowane, a w dodatku istnieje też możliwość skredytowania leczenia i jeśli ktoś nie jest w stanie zapłacić od razu całej kwoty, może spłacać ją w ratach. Dlatego jeśli zauważyłeś, że niepokojąco często zaglądasz do kieliszka, nie możesz obyć się bez amfetaminy czy innych środków, bądź twoje dziecko zbyt dużo czasu spędza przed komputerem lub sięga po narkotyki – zacznij działać, póki nie jest za późno...

Ośrodek Leczenia Uzależnień „Janochy”
Al. Legionów 147G
18-400 Łomża
www.osrodekdetoks.pl
Tel: 602 708 770 lub 579 250 655


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę