Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Narew powyżej 100 cm

W lipcu w okolicach Łomży spada średnio ok. 65 litrów deszczu na metr kwadratowy. Ta norma w tym roku została wyrobiona w ciągu ostatniego tygodnia. Opady deszczu jakie przez kilka ostatnich dni występowały nad regionem spowodowały, że poziom wody w Narwi szybko rośnie. W ciągu dwóch dni w okolicach Łomży Narew podniosła się o 20 cm. Dziś rano na elektronicznym wodowskazie było 106 cm.

Taki poziom wody w rzece był na początku czerwca, ale wówczas wody szybko ubywało, po suchym i ciepłym maju. Wydawało się nawet, że rzeka w tym roku może pobić ubiegłoroczny rekord płytkości - sierpniu 2015 roku poziom Narwi w okolicach Łomży spadł do 64 cm i był to najniższy odczyt od czasów wprowadzenia regularnych pomiarów rzeki.
W czerwcu rzeka spadła do ok. 80 cm, ale lipcowe opady, które są znacznie powyżej normy odwróciły tę tendencję. Od środowego poranka Narew w okolicach Łomży szybko zaczęła rosnąć podnosząc lustro wody o 10 cm na dobę. Na wyższych odcinkach rzeki wzrost jest jeszcze większy. W Wiźnie poziom Narwi wyraźnie zaczął podnosić się we wtorek, i do dziś urósł o ok. pół metra – ze 152 cm we wtorek w południe do 200 cm dziś rano.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę