środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Ulewy i silne burze z gradem

Dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed silnymi burzami z gradem, i ulewali które dziś mogą pojawiać się nad regionem. Wiesław Winnicki nadał im drugi w trzystopniowej skali stopnień zagrożenia. Ostrzega, że lokalnie może spaść do 60 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, oraz grad.

Wydane o poranku ostrzeżenie dotyczy obszaru całego województwa podlaskiego i jest ważne od godz. 06:30 do godz. 23:00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnych burz oraz opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana łączna wysokość opadów burzowych i ciągłych od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm. Burzom będą towarzyszyły porywy wiatru do 75 km/h i lokalne opady gradu.
Synoptyk prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określił na 85%.

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0