Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Ulewy i silne burze z gradem

Dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed silnymi burzami z gradem, i ulewali które dziś mogą pojawiać się nad regionem. Wiesław Winnicki nadał im drugi w trzystopniowej skali stopnień zagrożenia. Ostrzega, że lokalnie może spaść do 60 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, oraz grad.

Wydane o poranku ostrzeżenie dotyczy obszaru całego województwa podlaskiego i jest ważne od godz. 06:30 do godz. 23:00. W tym czasie prognozuje się wystąpienie silnych burz oraz opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana łączna wysokość opadów burzowych i ciągłych od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 60 mm. Burzom będą towarzyszyły porywy wiatru do 75 km/h i lokalne opady gradu.
Synoptyk prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określił na 85%.

Drugi stopień zagrożenia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę