Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Festiwalowe sukcesy Holy Water

Główne zdjęcie
Holy Water (fot: Paweł Wasik)

Łomżyński zespół Holy Water zdobył drugie miejsce w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Konfrontacje” w Kętrzynie. – Zwrócił nam się koszt przejazdu i coś jeszcze zostało na płytę, którą właśnie nagrywamy! – mówi gitarzysta i lider grupy Bernard Krasuski. W miniony weekend grupa wzięła udział w konkursie Suwałki Blues Festival 2016, walcząc o Grand Prix z siedmioma zespołami z całego kraju. – Były tam reprezentowane miasta takie jak: Gdańsk, Kraków czy Wrocław, a pośród nich malutka Łomża – podkreśla Bernard Krasuski. – Zagraliśmy bez żadnych kompleksów i chociaż nie wygraliśmy, to już sam udział łomżyńskiego zespołu w takim festiwalu uważamy za sukces!

Dla Holy Water udział i sukcesy w najróżniejszych, również zagranicznych, festiwalach to nie pierwszyzna, tym razem jednak Jolanta Baranowska, Bernard Krasuski, Sławek Trzcinka i Paweł Czerwonko postanowili sprawdzić się w stricte rockowej stylistyce, rywalizując 18 czerwca z zespołami grającymi metal, punk czy gotyk. 
– Pozna nami była jeszcze jedna kapela bluesowa, Plaster z Olsztyna, ale to był jednak festiwal rockowy – mówi Bernard Krasuski. – Przygotowaliśmy więc taki bardziej rockowy repertuar i pojechaliśmy z myślą, żeby dobrze zagrać. I okazało się, że w międzynarodowej konkurencji zajęliśmy drugie miejsce – dla nas to jest sukces!
Lepszy był tylko thrashowy Explozer z Gdańska, a łomżynianie wyprzedzili litewski Berserker, zdobywając też 600 złotych w gotówce. Znacznie większe pieniądze, bo aż 10 tysięcy, a do tego 
udział w European Blues Challenge 2017 w Danii, były do zdobycia w Suwałkach. Spośród zgłoszeń z całej Polski rada programowa festiwalu pod przewodnictwem znawcy bluesa Jana Chojnackiego wybrała do udziału w konkursie osiem zespołów, w tym Holy Water. 
– Było to dla nas całkowite zaskoczenie, bo zgłoszenie wysłałem dzień przed zamknięciem kwalifikacji, myśląc, że pewnie i tak nic z tego nie będzie – opowiada Bernard Krasuski. – A tu dostaję maila: „Przyjeżdżajcie!” i wszystkie plany wakacyjne wzięły w łeb. Tu przygotowaliśmy już utwory typowo bluesowe i pomimo tego, że nie zdobyliśmy Grand Prix, warto było jednak pojechać, bo zespół z Łomży po raz pierwszy został odnotowany w kronikach festiwalowych.
W Suwałkach zwyciężyło, grające akustycznego bluesa krakowskie trio Hot Tamales, jednak Holy Water nie składają broni, zapowiadając już udział w kolejnych festiwalach oraz drugą płytę. Będzie ona nosić tytuł „Nie ma bluesa w Łomży” i trafi na nią osiem utworów.
– Perkusja jest już nagrana – mówi Bernard Krasuski. – W połowie lipca dostaniemy te ścieżki i teraz z powodu urlopów pewnie z tym nie ruszymy, ale od września zaczniemy nagrywać kolejne partie, żeby ta płyta wyszła w lutym-marcu przyszłego roku.

Wojciech Chamryk
Fot: Paweł Wasik/Holy Water


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę