Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nawałnica siała zniszczenie

Główne zdjęcie
Grad wielkości złotówek spadł w Giełczynie

Wichury i gradobicia przeszły w poniedziałkowe popołudnie nad Łomża i regionem. Wiatr niszczył budynki, łamał konary drzew, które blokowały drogi i zrywały linie energetyczne. W Siemieniu wiatr zniszczył drewnianą stodołę. W Giełczynie nawałnicy towarzyszyło silne gradobicie. Grad miał wielkość złotówek. Rolnicy mówią o ogromnych stratach w uprawach.

Nawałnica nadciągnęła nad Łomżę o godz. 18. Burzy z silnym deszczem towarzyszyły huraganowe wręcz podmuch wiatru, które powalały drzewa. Tak było np. na ul. Poznańskiej, gdzie połamane drzew całkowicie zablokowały ruch. Strażacy mają pełne ręce roboty. W Siemieniu silny podmuch wiatru doszczętnie zniszczył drewnianą stodołę. Uszkodzonych budynków w regionie jest kilka. Strażacy wzywani są także do wypompowywania wody z zalanych piwnic, bo przez kilkanaście minut.  Dyżurny komendy miejskiej PSP mówi o co najmniej kilkunastu wezwaniach. Do usuwania skutków nawałnicy skierowano strażaków zawodowych i ochotników. 

Niszczycielskie gradobicie
- Najpierw spadł delikatny deszcz który trwał tak z minutę może dwie, później zaczął padać delikatny – też z minutę, a potem zaczęło się coś strasznego – opowiada rolnik z podłomżyńskiego Giełczyna. - Grad miał wielkość złotówek i był tak gesty, że prawie całe podwórze zrobiło się białe.
Kilkuminutowa nawałnica spowodowała ogromne straty w uprawach.
-  To szło takim pasem przez Konarzyce, Giełczyn, Siemień, Rybno i Pogórze. Mój ojciec mówi, że jak długo żyje to czegoś takiego jeszcze nie widział – mówi rolnik.

Foto: Grad wielkości złotówek spadł w Giełczynie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę