Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieszkańcy Zambrowa do połowy sierpnia bez opieki okulistycznej

Mieszkańcy Zambrowa i okolic zostali bez dostępu do okulisty. Jedyna, działająca w Zambrowie, publiczna poradnia okulistyczna nie przedłużyła kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Fundusz nie ma jeszcze umowy na leczenie pacjentów z inną placówką. Problem dotyczy ponad tysiąca czterystu osób, które muszą szukać okulisty prawie 30 kilometrów dalej - mówi rzecznik podlaskiego oddziału funduszu. NFZ ogłosił konkurs, który ma wyłonić nową poradnię okulistyczną, ale postępowanie zakończy się dopiero za dwa tygodnie, a umowa z nowym lekarzem zostanie podpisana dopiero w połowie sierpnia.

Czy lekarza można było poszukać wcześniej i zapobiec sytuacji, w której pacjenci nie mają okulisty? Zdaniem Rafała Tomaszczuka, fundusz zareagował odpowiednio wcześnie, bo konkurs ogłosił 20 czerwca - na dziesięć dni przed końcem kontraktu z dotychczasową okulistką. W nagłych wypadkach, pacjentom pomoże okulistyczna izba przyjęć w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę