Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Docenienie przez marszałka

Główne zdjęcie
fot. Urząd Marszałkowski w Białymstoku

Nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów, stypendia dla najzdolniejszych sportowo za 2015 rok wręczył Marszałek Województwa Podlaskiego. – Chcemy aby mistrzowie sportu spotykali się właśnie tutaj z młodymi zawodnikami – mówił marszałek Jerzy Leszczyński – Młodzi ludzie, rozpoczynający swoją przygodę ze sportem, pełni zapału mogą być inspiracją dla doświadczonych kolegów. Z kolei starsi sportowcy, którzy maja na koncie znakomite wyniki są znakomitym przykładem pracowitości, wytrwałości i samodyscypliny dla młodzieży.

Nagrody Marszałka dla najlepszych sportowców i trenerów przyznano po raz trzynasty, natomiast stypendia od zarządu województwa podlaskiego do najzdolniejszych sportowo uczniów trafiły po raz dziewiąty. Stypendia, wedle szczegółowych kryteriów są przyznawane w czterech wysokościach: 1500 zł, 1300 zł, 1000 zł, 700 zł. W sumie otrzymało je ponad 180 osób. W tej grupie jest też kilkoro zawodników z Łomży:
Marcin Kapelewski - Bokserski Klub Sportowy Tiger Łomża 
Klaudia Lanczewska - Łomżyński Klub Karate 
Monika Marcińczyk - Podlaski Okręgowy Związek Szachowy
Malwina Szewczyk - Podlaski Okręgowy Związek Szachowy18. - SZACHY
Joanna Sokołowska - Klub Uczelniany AZS Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości
Jakub Strzelczyk - LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

Najlepszym Sportowcem roku 2015 został  brązowy medalista Mistrzostw Świata w Pekinie w rzucie młotem Wojciech Nowicki z KS „Podlasie” Białystok. Tytuł  Najlepszego Młodego Sportowca otrzymała sprinterka, zwyciężczyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy i Polski Martyna Dąbrowska z Uczniowskiego Klubu Sportowy 19 Bojary Białystok. Nagroda dla najlepszego Młodego Sportowca Niepełnosprawnego powędrowała do pływaka Sebastiana Wilmana, z Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy STOCZEK 45 Białystok. 
Za najlepszego trenera ubiegłego roku uznano Malwinę Wojtulewicz z KS „Podlasie’ Białystok – trenerką Wojciecha Nowickiego. Zaś nagrodę specjalna za całokształt Działalności Sportowej otrzymał inicjator, twórca i obecny dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lekkiej Atletyce Piotr Orłowski. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę