Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kto odpowiada za śmieciowy bałagan w Łomży?

Główne zdjęcie
Wywóz śmieci przez ostrołęcka firmę na ul. Dwornej

- Są trudności, ale sytuacja się unormuje – mówił Andrzej Karwowski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej łomżyńskiego ratusza przed sesją Rady Miasta przepraszając jednocześnie mieszkańców za utrudnienia jakie powstały w związku ze zmianą firmy wywożącej odpady. Od piątku wywozi je konsorcjum firm z Ostrołęki, a nowy harmonogram przewidywał m.in. że śmieci z osiedli Maria i Bawełniane miały być wywożone dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, choć poprzednia firma wywoziła je dwa tygodnie temu. - Harmonogram został zmieniony i śmieci zostaną zabrane jutro – informował Karwowski.

Karwowski mówił też, że w związku ze zmianą firmy wywozowej są też dużo innych drobnych problemów. Jednym z nich jest drobny druk dostarczonego przez ostrołęckie konsorcjum harmonogramu wywozu śmieci. Wiele osób nie jest w stanie odczytać dat wywozu poszczególnych frakcji śmieci z konkretnych ulic. 
Karwowski zapewniał, że „sytuacja się ustabilizuje”, że część problemów wynika, z tego, że nowa firma „nie zna Łomży”.   
Mimo tych wyjaśnień śmieciowy bałagan w Łomży był tematem, o który radni najczęściej pytali w interpelacjach. Radni dopytywali także o to jak to jest możliwe, że śmieci wywozi firma, za współpracę z którą przed laty, teraz płacimy kary do Urzędu Marszałkowskiego. 

W załączniku publikujemy nowy harmonogram wywozu smieci z os. Maria.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę