piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

Kto odpowiada za śmieciowy bałagan w Łomży?

- Są trudności, ale sytuacja się unormuje – mówił Andrzej Karwowski, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej łomżyńskiego ratusza przed sesją Rady Miasta przepraszając jednocześnie mieszkańców za utrudnienia jakie powstały w związku ze zmianą firmy wywożącej odpady. Od piątku wywozi je konsorcjum firm z Ostrołęki, a nowy harmonogram przewidywał m.in. że śmieci z osiedli Maria i Bawełniane miały być wywożone dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, choć poprzednia firma wywoziła je dwa tygodnie temu. - Harmonogram został zmieniony i śmieci zostaną zabrane jutro – informował Karwowski.

Wywóz śmieci przez ostrołęcka firmę na ul. Dwornej
Wywóz śmieci przez ostrołęcka firmę na ul. Dwornej

Karwowski mówił też, że w związku ze zmianą firmy wywozowej są też dużo innych drobnych problemów. Jednym z nich jest drobny druk dostarczonego przez ostrołęckie konsorcjum harmonogramu wywozu śmieci. Wiele osób nie jest w stanie odczytać dat wywozu poszczególnych frakcji śmieci z konkretnych ulic. 
Karwowski zapewniał, że „sytuacja się ustabilizuje”, że część problemów wynika, z tego, że nowa firma „nie zna Łomży”.   
Mimo tych wyjaśnień śmieciowy bałagan w Łomży był tematem, o który radni najczęściej pytali w interpelacjach. Radni dopytywali także o to jak to jest możliwe, że śmieci wywozi firma, za współpracę z którą przed laty, teraz płacimy kary do Urzędu Marszałkowskiego. 

W załączniku publikujemy nowy harmonogram wywozu smieci z os. Maria.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0