Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Dobudują dwujezdniową Zawadzką

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie ul. Zawadzkiej z ul. Niemcewicza

Niespełna 3,5 mln zł ma kosztować dobudowanie ok. 430 metrów dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Przykoszarową. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego zadnia złożył łomżyński oddział firmy UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym droga ma być wybudowana do płowy czerwca przyszłego roku. W trakcie prac istotnie przebudowane ma być m.in. skrzyżowania z ulicami Niemcewicza i Łagody, przy kościele Krzyża Świętego.

Projekt nowej stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z Niemcewicza i Łagody
Projekt nowej stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z Niemcewicza i Łagody

Pod rozbudową ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Przykoszarową skrywa się budowa dwujezdniowej ulicy na długości ok. 430 metrów wraz z przebudową wlotów ulic: J. Niemcewicza, Por. Łagody, Sybiraków, Przykoszarowej, oraz przebudową i budową chodników i ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych. Przy okazji przebudowane mają być wszelkie sieci instalacyjne oraz umocnione  skarpy. 
O miejskie zlecenie na rozbudowę fragmentu ul. Zawadzkiej stara się pięć firm. W ubiegłym tygodniu dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Jak wynika z zestawienia urzędników złożyła ją firma UNIBEP S.A. Oddział Drogowy w Łomży z ceną brutto: 3 mln 489 tys. 733,44 zł. 
Miejscy urzędnicy wcześniej wartość tych prac szacowali nawet na 6,6 mln zł, przy czym w budżecie miasta na to zadanie zapisano kwotę 3,8 mln zł.

Skrzyżowanie przy kościele będzie... bezpieczne?

Z opublikowanej wraz z ogłoszeniem dokumentacji inwestycji wynika, że po jej zrealizowaniu nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Zawadzkiej z ulicami Juliana Niemcewicza i Porucznika Łagody. To dziś jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście, które też często zwłaszcza rano przed godz. 8. i po południu ok. 16. blokuje się. Okazuje się, że na tym skrzyżowaniu nie planuje się budowy sygnalizacji świetlnej. Z obu ulic zjazd w Zawadzką ma być możliwy jedynie w prawą stronę. Kierowcy chcący przejechać np. z Łagody w Niemcewicza będą musieli pojechać w kierunku Rondo Solidarności, gdzie tuż przed nim planowana jest budowa jezdni umożliwiającej „zawrócenie”. Podobna „nawrotka” dla kierowców chcących przejechać z Niemcewicza w Łagody, planowana jest do budowy na wysokości kościoła.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę