sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

W Śniadowie też będzie podwyżka opłat za śmieci

Radni gmin Śniadowo przyjęli uchwałę podnosząc opłaty za śmieci. To kolejna już gminy w okolicy Łomży, która podnosi stawki opłat po wprowadzonej na początku roku podwyżce cen przyjęć śmieci na wysypisku w Czartorii zarządzanym przez ZGO – spółkę należącą do miasta Łomża. Ubiegłotygodniowa uchwała została już opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego, ale nowy cennik zacznie obowiązywać mieszkańców dopiero od 1 stycznia 2017 r.

Opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego uchwała Rady Gminy Śniadowo wprowadzająca podwyżkę opłat za śmieci od 1 stycznia 2017 roku.
Opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego uchwała Rady Gminy Śniadowo wprowadzająca podwyżkę opłat za śmieci od 1 stycznia 2017 roku.

W Śniadowie  opłaty za śmieci uzależnione są od liczby mieszkańców w domostwie. Teraz stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na jednego mieszkańca wynosi 13 zł miesięcznie w przypadku, gdy odpady zbierane są w sposób zmieszany i 5,5 zł miesięcznie, gdy odpady są zbierane w sposób selektywny. Teraz radni gminy zdecydowali się podnieść stawkę opłat za śmieci zbierane selektywnie. Od 1 stycznia 2017 roku ma ona wynosić 7 zł miesięcznie.

Przypomnijmy, zarządzany przez ZGO zakład w Czartorii koło Miastkowa jest regionalną instalacją do przetwarzania odpadów komunalnych dla Łomży i 18 okolicznych gmin. Podwyżka cen „na bramie” tego wysypiska skutkuje podwyżkami opłat dla mieszkańców. Na przykład w mieście Łomża wyższe opłaty obowiązują już od początku roku. Mieszkańcy gminy Łomża więcej za śmieci zaczęli płacić do 1 lipca, a mieszkańcy gminy Śniadowo podwyżkę odczują za pół roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0