Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Siła radnych...

Na 115 miejscu znalazł się Łomża w rankingu polskich miast i gmin pod względem wykształcenia radnych. Ranking na podstawie informacji z Banku Danych Lokalnych GUS opracowała Polska Agencja Prasowa. Okazuje się, że tylko w czterech polskich miastach wszyscy radni mają wykształcenie wyższe. Wśród najlepszych są także Białystok, Ostrołęka i Wysokie Mazowieckie gdzie dyplomów nie ma tylko jeden radny.

Według danych GUS za 2015 r. 38 proc. radnych legitymuje się wykształceniem wyższym. W czterech miastach w Polce dyplom uczelni posiada pełen skład rady gminy. To: Podkowa Leśna, Przemyśl, Poznań i Sopot. 
Wysoko na liście są: Białystok - na 5 miejscu w Polsce - wyższe wykształcenie ma 27 z 28 radnych,  Ostrołęka – 8 miejsce w Polsce (dyplom ma 22 na 23 radnych) oraz Wysokie Mazowieckie – 12 miejsce bo wykształcenie ma tu 14 na 15 radnych. 
Co ciekawe Wysokie Mazowieckie jest nawet przed Warszawą. W stolicy kraju z 59 radnych wykształcenia wyższego nie ma 4. 

Łomża w tym zestawieniu jest na 115 pozycji. W Radzie Miasta ma go 17 z 23 jej członków. Przegraliśmy także m.in. z Suwałkami, Ełkiem, Szczytnem, Augustowem, czy Siedlcami, ale pokonaliśmy Zambrów (264), Kolno (329) i Grajewo (573). 
Na liście niemal 2500 polskich gmin są też samorządy (36 jednostek) w których żaden z radnych nie ukończył studiów. Wśród nich jest m.in. podgrajewski Bargłów Kościelny. Z gmin w okolicach Łomży najniżej w rankingu uplasowała się Wizna, w której Radzie Gminy tylko jeden radny ma wykształcenie wyższe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę