Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyński blues doceniony na Śląsku!

Grupa The BL Blues Band działająca w Łomży zdobyła drugie miejsce w konkursie zespołów IV Międzynarodowego Festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu bluesowego jest Stanisław Witta, pianista, kompozytor, producent muzyczny i teatralny.

Festiwal na dziedzińcu ruin zamku książęcego w Siewierzu odbywa się od 2013 roku. W tym roku odsłona wydarzenia okazała się szczęśliwa dla muzyków z Łomży. Zespół w składzie Jan Górski (gitara), Mariusz Brzostowski (wokal, gitara), Bartek Leszczyński (bas), Marcin Bienias (perkusja) i Paweł Podeszwik (instrumenty klawiszowe), podczas niespełna 15 minutowego koncertu zaprezentował 3 autorskie utwory. Kompozycje Luzik Blues, Blues donikąd, Flower zostały pozytywnie odebrane przez festiwalowe jury i nagrodzone 2 miejscem. Zwycięzcą IV Międzynarodowego Festiwalu "Blues na Siewierskim Zamku" został wrocławski duet  Manfredi and Johnson. Oprócz występów konkursowych 2 i 3 lipca publiczność mogła wysłuchać koncertów gwiazd festiwalu. W malowniczej scenerii zamku zagrali: Paulina Lenda & Kruki, Limit Blues, Śląska Grupa Bluesowa, Juwana Jenkins, Grzegorz Kapołka Trio, Roman „Pazur” Wojciechowski, Adrian Byron Burns i Leszek Cichoński.
Luzik Blues - jeden z zaprezentowanych utworów podczas festiwalu:

Zapraszany ma stronę ineternetową zespołu: www.theblbluesband.pl

210510110729.png

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę