Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Dwa „Mieszkania Plus” w Łomży?

Główne zdjęcie
Działka z budynkiem dawnego urzędu statystycznego przy ul. Senatorskiej w Łomży. To jedna z lokalizacji pod blok w ramach programu „Mieszkanie Plus”

Dzięki rządowemu programowi „Mieszkanie Plus” mają powstać budynki z tanimi mieszkaniami na wynajem. Ponieważ mają powstać one na gruntach należących do Skarbu Państwa koszt budowy takich mieszkań ma nie przekraczać 3000 zł za metr kw., a Polacy mieliby je wynajmować po 10-20 zł/mkw. miesięcznie czynszu (założenie jest, że drożej w dużych miastach, taniej w małych), z możliwością dojścia do prawa własności. Okazuje się, że miejscy urzędnicy w Łomży miejsca do realizacji rządowego programu widzą – dokładnie dwa miejsca.

Przedstawiony przez premier Beatę Szydło pomysł na wybudowanie tanich mieszkań na wynajem jest zaczerpnięty z zachodnich bogatych państw, w których z powodzeniem funkcjonują one od lat. 
Rząd zapowiada, że program chce rozpocząć do końca kadencji, a pierwsze pilotażowe budynki mają być gitowe już w 2018 roku.

W Łomży też?
Jak się okazuje, choć oficjalnie program został ogłoszony kilka tygodni temu już od początku roku rząd przygotowywał jego założenia i w całym kraju szukał miejsc, gdzie bloki w ramach programu „Mieszkanie Plus”  można zbudować.
- Na prośbę Ministra Infrastruktury i Budownictwa, zawartą w piśmie z 29 stycznia 2016 r. zebrane zostały ze wszystkich powiatów położonych na terenie województwa podlaskiego informacje dotyczące gruntów wchodzących do zasobu nieruchomości Skarbu Państwa, które mogą być wykorzystane na cele budownictwa mieszkaniowego – mówi Anna Idźkowska, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. - Po skompletowaniu wszystkich informacji oraz sporządzeniu zestawienia, pismem z 26 lutego 2016 r. przekazano Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa sporządzoną w formie tabelarycznej informację o nieruchomościach z terenu województwa podlaskiego, mogących posłużyć na powyższy cel.
Jak się okazuje miasto Łomża wskazało tylko dwa takie grunty. Obie działki są dziś zabudowane budynkami. Pierwszy z nich to  stara siedziba urzędu statystycznego przy ul. Senatorskiej 52B (pow. 735 m2), a drugi to przeznaczony do rozbiórki  budynek na działce przy ul. Glogera 1 (o pow. 815 m2).
Na razie nikt, ani w mieście, ani w województwie nie wie czy na którymś z nich będzie budowany blok w ramach programu „Mieszkanie Plus”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę