Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Z wnioskiem „500+” lepiej od razu jechać na Polną

- Mąż poszedł wczoraj do ratusza złożyć wniosek na świadczenia 500+, ale został wygoniony na Polną. Okazało się, że pracownik, który w ratuszu przyjmował wnioski poszedł na urlop, a pani, która tam jest, nie wie jak to się robi! - mówi wzburzona czytelniczka. I choć historia brzmi nieprawdopodobnie, jest jak najbardziej prawdziwa. W ratuszu przy Starym Rynku nie ma teraz osoby, która byłaby w stanie sprawdzić, czy wniosek jest poprawnie wypełniony.

Mieszkańcy Łomży początkowo wnioski o świadczenia 500+ mogli składać w trzech miejscach. W wydziale spraw społecznych i zdrowia, który mieści się przy ul. Polnej 16, w ratuszy przy Starym Rynku i „gościnnie” w Centrum Katolickim przy ul. Zawadzkiej. Ten trzeci punkt był tylko tymczasowy, ale dwa pozostałe miały dalej funkcjonować, przy czym w ratuszu można było składać wnioski na drugie i kolejne dziecko, a na Polnej także na pierwsze jeśli rodzina spełnia wyznaczone kryterium dochodowe – 800 zł na osobę w rodzinie, lub 1200 zł jeśli jest niepełnosprawne. 
Teraz okazuje się, że choć w ratuszu punkt pozostał to jest ułomny.
- Pracownik, który przyjmował wnioski i był przeszkolony w tym zakresie poszedł na urlop. Pracownica, która jest w pracy nie była przeszkolona, więc nie jest w stanie powiedzieć, czy wniosek jest dobrze wypełniony – tłumaczy Łukasz Czech informując, że w dalszym ciągu w ratuszu wnioski można składać, ale jeśli będą błędy mieszkańcy będą wzywani do wydziału na Polną w celu ich skorygowania czy uzupełnienia. 
- Dlaczego przeszkolony pracownik poszedł na urlop przed 1. lipca do którego trwa „kampania 500+” - pytamy?
Okazuje się, że został zatrudniony tylko na ten czas, a należny urlop musi wykorzystać przed zakończeniem pracy. Co ciekawe pracownica, która „siedzi” w ratuszu od przyjmowania wniosków 500+, ale nie potrafi sprawdzić czy wniosek jest poprawny (bo nie przeszła szkolenia), jest zatrudniona tu na stałe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę