poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Mistrzyni Obu Ameryk z ŁKK

Klaudia Gawryś z Łomżyńskiego Klubu Karate wywalczyła złoty medal podczas Otwartych Mistrzostw Obu Ameryk w karate. Łomżyńska zawodniczka okazała się najlepsza w grupie wiekowej 16-17 lat.

W tegorocznej edycji All American Open International Karate Championships wzięło udział pięć Polek, w tym dwie zawodniczki z Łomżyńskiego Klubu Karate. W sumie Polki zdobyły trzy złote i dwa brązowe medale. Największe sukcesy odnotowała Maria Jaśko, która zajęła 1. miejsce w kategorii ciężkiej dla seniorów oraz w Jokozunie, a także otrzymała tytuł Ducha Walki – Best Spirit. Łomżyńska zawodniczka Klaudia Gawryś także wywalczyła złoty medal. 
- Trochę się obawiałam, ponieważ wylosowałam przeciwniczkę, z którą walczyłam miesiąc temu na Mistrzostwach Europy i w dodatku wtedy przegrałam – mówiła po zwycięskiej walce Klaudia Gawryś „Nowemu Dziennikowi”. – Przed walką byłam mocno zestresowana, ale później wyszłam na matę, zrobiłam swoje i wygrałam. 
W mistrzostwach wzięła udział także Marlena Łukian z ŁKK. W kategorii kata zajęła 9. miejsce na piętnaście startujących osób.

zobacz więcej: Udany występ Polek na mistrzostwach karate w Nowym Jorku

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0