Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

„Z Maryją po Drogach Chrztu Polski”

W ciągu trzech dni przejdą ponad 80 km. Rozpoczęły się zapisy na 14. Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymi z Łomży wyruszą w piątek rano by przed cudowny obraz Królowej Podlasia dotrzeć w niedzielę, gdy w sanktuarium będzie przezywany tak zwany Odpust Dziecięcy.

Kult Matki Bożej Hodyszewskiej trwa nieprzerwanie od kilku wieków. Czczą ją zarówno katolicy jak i prawosławni. Do datowanego na ok. 1630 obrazu Matki Bożej „cudami słynącej” jeszcze na przełomie XVII i XIX wieku licznie pielgrzymowali „szczególnie rusini z grodzieńskiej Guberni i Mazurzy, Kurpie z myszynieckiej i ostrołęckiej puszczy, tudzież od Kolna, Nowogrodu a nawet Prus Wschodnich, a także z województwa Podlaskiego od Sokołowa i Łosic”. 
- Każda pielgrzymka miała zawsze swój temat wiodący, który pozwalał ludziom formować sumienia i pogłębiać świadomość religijną oraz narodową – podkreśla ks. Andrzej Popielski, proboszcz  parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży, który będzie przewodnikiem duchowym 14. Łomżyńskiej Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie, która będzie szła pod hasłem „Z Maryją po Drogach Chrztu Polski”. - W drodze nieść będziemy intencje rodzinne, parafialne i Ojczyźniane.  Mam także nadzieję, że nasze oczekiwania związane z uczestnictwem w pielgrzymce zostaną wysłuchane. Czego życzę Wszystkim i gorąco zapraszam do pielgrzymowania – dodaje ks. Popielski. 
Pielgrzymka rozpocznie się w piątek 1. lipca Mszą św. sprawowaną o godz. 7 30 w parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży przy ul. Wąskiej. Po nie pielgrzymi wyruszą na trasą do Hodyszewa.  Przejdą przez Pniewo, Gać, Kołaki Kościelne, Kulesze Kościelne Jabłoń Kościelną i Nowe Piekuty. Do Hodyszewa dotrą w niedzielne przedpołudnie, gdy w sanktuarium przeżywany będzie  tak zwany Odpust Dziecięcy. 
- W tym dniu w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkie rodziny, a w szczególności za wszystkie dzieci – podkreślają, księża Pallotyni, którzy opiekują się hodyszewskim sanktuarium. - Zachęcamy do uczestnictwa w Odpuście i do ofiarowania swoich dzieci pod opiekę Matki Bożej Pojednania – Królowej Podlasia. Jak to można uczynić? Wypełniamy przygotowane deklaracje, które są dostępne w zakrystii i składamy je w naszym sanktuarium. Ofiarowane dzieci zawierzamy każdego dnia Matce Bożej, a imiona polecanych dzieci odczytywane są w każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Hodyszewskiej o godz. 19.00.Po Mszach św. będzie udzielane błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla zebranych rodzin.. 

Zapisy ma 14. Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie prowadzone są w zakrystii i kancelarii parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży (ul. Wąska 93, tel. (86) 218 04 83, e-mail: ks.popielski@gmail.com).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę