Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Powiększenie Rezerwatu Wielki Dział

Główne zdjęcie
Rezerwat Wielki Dział (fot. Nadleśnictwo Łomża)

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku o blisko połowę powiększył obszar znajdującego się w okolicach Pniewa Rezerwatu Wielki Dział. Teraz jego powierzchnia wynosi 174,58 ha i jest największym rezerwatem przyrody w Nadleśnictwie Łomża. Rezerwat Wielki Dział utworzono w 1990 roku, a celem ochrony jest zachowanie w stanie nienaruszonym największego w dolinie Narwi kompleksu lasów łęgowych naturalnego pochodzenia z licznymi drzewami pomnikowymi.

Rezerwat położony w dolinie Narwi, ok. kilometra powyżej wsi Pniewo.  O wartości przyrodniczej rezerwatu decyduje naturalność zbiorowisk roślinnych położonych w dolinie dużej rzeki. Las przede wszystkimi olsza z domieszką jesionu - w rezerwacie objęty jest całoroczną ochroną ścisłą. Wielki Dział to stała ostoja: żurawi, bociana czarnego, orlika krzykliwego, bielika, łosia, wilka, jelenia. Dodatkową jego atrakcją jest duża ilość drzew pomnikowych i pozostałości bazy partyzantów AK z okresu II wojny światowej.

W Nadleśnictwie Łomża jest 6 rezerwatów przyrody chroniących siedliska leśne o łącznej powierzchni 540 ha.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę